Šalies gydymo įstaigoms labai trūksta donorinio kraujo, kuris yra gyvybiškai svarbus ligonių gydymui. Kai kurios ligoninės, mėgindamos užsitikrinti kraujo atsargas, verčia operuojamų ir kitų sunkių ligonių artimuosius duoti kraujo, ketvirtadienį rašo „Kauno diena“.
Kauno medicinos universiteto (KMU) Hematologijos klinikos Transfuziologijos sektoriaus vadovė Diana Rimeikienė sako, kad Klinikos kraujo stygių jaučia jau nuo praėjusios vasaros.
Siekdami, kad nepritrūktų gyvybiškai būtino donorinio kraujo, medikai imasi kraštutinių priemonių.
Jei ligonį reikia operuoti arba perpilti kraują, jo artimųjų prašoma nueiti į kraujo centrą, ten duoti kraujo ir atnešti tai patvirtinančią pažymą.
D. Rimeikienė „Kauno dienai“ pripažino, kad puoselėjant neatlygintiną donorystę, artimųjų raginimas duoti kraujo turi ir neigiamą pusę. Ligonių artimieji nėra laikomi visiškais savanoriais. Jie jaučia pareigą duoti kraujo ir gali nuslėpti ligas, be to, jie nėra pasirengę tam psichologiškai ir galbūt fiziškai.
Kraujo donorystės centro savininkas ir vadovas Artūras Venslauskas tikino nepritariąs siekiui į donorystę įtraukti ligonių artimuosius, nes į kampą įspeičiami tie ligoniai, kurie neturi jaunesnių giminių ar draugų, kurie gali būti donorais.