Tymų protrūkis Lietuvoje: sergančiųjų daugėja ne dienomis, o valandomis

Tymų protrūkis įsisiautėja vis labiau – sergančiųjų daugėja kone kas valandą. Daugiausia užsikrėtusiųjų – beveik pusantro šimto – Kaune, tačiau tymų protrūkis gresia ir Vilniui. Čia jau svarstoma privalomai skiepyti medicinos ir švietimo įstaigų darbuotojus. Vis garsiau kalbama ir apie draudimą neskiepytiems vaikams gauti vietą darželyje.

„Pernai per visus metus Lietuvoje tymais susirgo 30 žmonių, o dabar – prasidėjus protrūkiui – jų tiek užsikrečia per parą. Pirmadienį fiksuotas susirgusiųjų skaičius siekė 159, antradienį – užsikrėtusiųjų jau 187. Medikai įspėja sergančiųjų tymais daugėja ne dienomis, o valandomis“, – sakė parlamentarė Radvilė Morkūnaitė.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tymų skiepai

„Lietuvoje skiepų apimtys nuo tymų nesiekia 95 proc., kas leidžia suvaldyti tymų viruso plitimą. Jos pastoviai kiekvienais metais krito po pusę procento, po dalį procento ir jau 2018 m. skiepijimo apimtys Lietuvoje – tiek 2, tiek 7 metų vaikų gretose – yra iki 92 procentų. Tai yra kaip tik galimybė tymų virusui plisti“, – sake Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovė Daiva Razmuvienė.

Liga tada ir atsinaujina, kai nuo jos yra neskiepijama. Tai, kad ligos nebuvo ir buvo sakoma „kam skiepytis, jeigu nėra ligos?“. Tai, jeigu mes nebesiskiepijame, dingsta imunitetas ligai ir vėl atsiranda galimybė plisti. Tai tymų protrūkis yra realus pavyzdys to, kai mes pamirštame, kad reikia vakcinuotis“, – sakė Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Didžiausias tymų protrūkis – Kaune. Ten užsikrėtė 135 žmonės. Vilniuje tymai užpuolė 35 asmenis. Tačiau medikai sostinės gyventojus ragina ruoštis – didžiausias tymų protrūkis Vilniuje dar tik laukia. Tymai sparčiai plinta dėl to, kad vienas sergantysis oro lašeliniu būdu užkrečia dar iki 20 žmonių.

„Labai svarbu priminti, kad tymais sergantis žmogus tampa užkrečiančiu maždaug dvi dienos iki pirmų ligos požymių. Reiškia, pora dienų žmogus dar yra sveikas ar dar sveikata nelabai sutrikus, bet užkrečiamumas yra labai labai didelis“, – sakė vaikų pediatras Vytautas Usonis.

REKLAMA

„Pagrindinės komplikacijos kalbant apie vaikus, tai yra tymų sukelta pneumonija. Ir gal daug kam atrodytų, na, kas čia tokio, plaučių uždegimas, bet esmė yra tokia, kad mes netyrime vaistų tymams gydyti. Ir jeigu yra ta vadinama tyminė pneumonija, situacija gali būti nekontroliuojama. Mes galime prarasti pacientą netgi šiais laikais, nes, kaip ir matote, Europoje yra užregistruota jau šiais metais virš 30 mirčių“, – kalbėjo Vaikų ligoninės Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja Inga Ivaškevičienė.

Tymams sparčiai plintant, ir Seime, ir sostinės savivaldybėje vis garsesni siūlymai užverti valstybinių darželių duris neskiepytiems vaikams.


Rašyti komentarą...
s
senis
2019-03-20 11:07:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
nuo tokių ligu turi būt skiepijama nemokamai ir priverstinai kad neplistu ir baigsis epidemija
Atsakyti
0

B
B.V.
2019-03-20 10:55:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir vėl gazdinimai. Kodėl neatskleista kiek sergančiųjų be skiepo? '''Svarstoma privalomai skiepyti medicinos ... darbuotojus''. Patys nesiskiepija, o kitiem bruka. Turbūt taip atidirbinėjami farmacijos įmonių pakišėliai.
Atsakyti
-2

N
Nijolė
2019-03-21 09:39:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Toks jausmas,kad vyksta kažkoks cheminis karas.Galbūt virusas tyčia paleistas,kad įbauginti žmones ir priversti skiepytis.Norėtūsi žinoti realiasnę situaciją,o ne išpūstą formacininkų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų