Tulpiakiemyje apsilankiusi Grybauskaitė džiaugiasi: įžvelgia esminius pokyčius

Tulpiakiemio kaimas Ukmergės rajone gali būti pavyzdžiu, kaip reikia tvarkytis tiems Lietuvos regionams, kuriuose klesti ir skurdas, ir priklausomybės nuo pašalpų ar ydų. Taip sako kadenciją baigusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, po trejų metų pertraukos aplankiusi vaikų dienos centrą, kuris jau tapo užimtumo centru ir darbu suaugusiesiems, kadaise nemačiusiems blaivių vakarų. Projektą globojanti Grybauskaitė neslepia, kad jai pačiai tekdavo ir pamokyti, ir pabarti vietinius.

Šešių vaikų mama Janytė nė neįsivaizdavo, kad kada nors išdrįs dainuoti kadenciją baigusios przidentės akivaizdoje. Iki Tulpiakiemio dienos vaikų centro atidarymo 2015-aisiais moters gyvenime buvo daug alkoholio, jokio darbo ir jokios vilties gyventi geriau. Ukmergės rajone esantis Tulpiakiemis buvo pagarsėjęs kaip viena socialiai jautriausių vietų visoje Lietuvoje. Čia gyvena apie 220 žmonių, 50 iš jų – vaikai. Ir didžioji dauguma anksčiau gyveno socialiai remtinose šeimose. Janė ir pati neslepia – iki dienos centro atidarymo prasmės gyventi blaiviai nematė ir ji.

„Mano tėveliai labai gerdavo, ir mane buvo įtraukę į tą liūną. Tačiau va ir išlipau, jau trys metai nė lašo. Ir atgal niekada negrįšiu“, – sako centro darbuotoja Janė Smailytė.

Darbas užimtumo centre ir savanorystė vaikų dienos centre prieš ketverius metus Janytei, kaip ir daugeliui kitų Tulpiakiemio moterų, padėjo išlipti iš duobės. Dabar galvodama apie panašaus likimo ir problemų dėl priklausomybių turinčias moteris, Janytė net susigraudina:

„Man jų labai gaila, kaip man savęs buvo labai gaila. Aš norėčiau jas paprotinti, nu geriau eikit čia, prikalbinčiau kiekvieną moterį, kad eitų čia, ir tikrai, vaikų užimtumas, savanorystė, darbas, yra viskas tas, ko reikia mums.”

Dalia Grybauskaitė pirmą kartą Tulpiakiemyje lankėsi prieš trejus metus. Tad šio vaikų, o dabar dar ir užimtumo suaugusiesiems tapusį centrą Grybauskaitė globoja nuo pat pirmųjų jo žingsnių. Pasak buvusios šalies vadovės, Tulpiakiemis galėtų tapti pavyzdžiu ir kitiems skurdiems šalies regionams. Tiesa, Grybauskaitė neslepia – pirmą kartą atvykus, teko su kai kuriomis moterimis kalbėtis asmeniškai ir gana griežtai. O štai šiandien į Tulpiakiemį sugrįžusi Grybauskaitė negali atsidžiaugti – progresas matyti visur, kur tik pažvelgsi.

REKLAMA

„Per tris metus socialiai remtinų šeimų sumažėjo perpus. Stebuklas, kuris įvyko žmonių dėka. Matau, kaip pasipuošė dienos centras vaikučių piešiniais. Tikrai vaikučių piešinių prieš tris metus nebuvo, kalbėjom apie langus, apie grindis, o šiandien mes pasipuošę, ir puikiai aplinka sutvarkyta, ir dar yra planų“, – kalbėjo prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Užimtumo namai, pasak 8 vaikus namuose auginančios moters, jai padėjo geriau save pačią vertinti.

„Oi labai net, žmogumi pasijaučiau, kai uždirbau savo pirmą atlyginimą. Čia, tame ir šaknys, kad čia…“, – sako centro darbuotoja Loreta Vyšniauskienė.


Rašyti komentarą...
S
Simas
2019-09-07 08:02:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar nenusibodo jums politiniai lavonai? Dešimt metų vaidino.......
Atsakyti
0

A
Aldona
2019-09-06 22:57:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokiam dideliame mieste netinka skurdūs priemiesčiai. Nėra darbo, nėra sostinės statuso, nėra architektūrinio plano ir estetinio vaizdo. Masinės statybos sužlugdė Vilnių. Trūksta svarbių pramonės įmonių, iškirsti apsauginiai miškai su gamtos ir religijos vertybėmis. Socialinė atmosfera slegia gyventojus. Žmones kamuoja dvasinis smurtas. Verkia pagoniškos girios, klykia išbaidyti paukščiai.
Atsakyti
0

B
Berta
2019-09-07 04:47:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jūs teisi
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų