Trys vyrai iš Lietuvos pateko į modernią vergiją

Klaipėdos teisėsaugos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl prekybos žmonėmis - vyrai buvo vežami į Prancūziją vykdyti vagystes iš parduotuvių.

Ikiteisminis tyrimas atliktas bendradarbiaujant su Lietuvos Caritu, vykdant projektą „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“. Taip pat bendradarbiauta su Lietuvos ambasada Prancūzijoje bei Užsienio reikalų ministerijos Konsuliniu departamentu, pirmadienį pranešė Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Nustatyta, kad 2014 metų pavasarį trys įtariamieji, pasinaudoję nukentėjusiųjų pažeidžiamumu dėl jų psichinės būklės, bedarbystės bei legalaus pragyvenimo šaltinio nebuvimo ir pažadėję gerai apmokamą legalų darbą statybose užsienyje, apgaule nugabeno juos į Prancūziją. Panaudoję fizinį smurtą ir grasinimus, privertė juos vogti iš parduotuvių vogti drabužius, kvepalus maisto produktus, alkoholinius gėrimus bei kitas prekes.

Kaltinimas dėl prekybos žmonėmis pareikštas 32 metų Druskininkų gyventojui. Jis anksčiau 3 kartus teistas už suklastoto dokumento panaudojimą, šaukimo į privalomąją karo tarnybą vengimą bei narkotikų platinimą. Buvo sulaikytas Prancūzijos, Vokietijos bei Norvegijos teisėsaugininkų.

REKLAMA

Šioje byloje įtarimas buvo įteiktas 28 metų anksčiau teistam, užsienio teisėsaugai taip pat žinomam asmeniui. Tačiau ikiteisminio tyrimo metu nebuvo surinkta pakankamai duomenų, pagrindžiančių jo kaltę dėl nusikalstamos veikos padarymo, todėl tyrimas buvo nutrauktas.

25 metų įtariamajam paskelbta paieška, nes jis pasislėpė nuo ikiteisminio tyrimo.

Už prekybą žmonėmis baudžiama laisvės atėmimu nuo 2 iki 12 metų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų