Tragiška medžioklė Biržų rajone: įtariama, kad nušautas tvenkinyje brakonieriavęs vyras

Baisi nelaimė trečiadienio vakarą užregistruota Biržų rajone, Papilio miestelio prieigose. Apie 3 km. nuo miestelio esančiame tvenkinyje medžioklės metu nušautas žmogus.

7

Policijos departamentas pranešė, jog nelaimė apie 21.30 val. įvyko prie užtvankos ties Rožių gatve, kur 1983 metais gimęs vyras medžiojo bebrus.

Jis iš teisėtai laikomo medžioklinio šautuvo mirtinai sužalojo 1967 metais gimusį žmogų. Aiškėja, kad nušautas žmogus kartu su dviem kitais asmenimis galimai tvenkinyje užsiėmė nelegalia žvejyba.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tragiškai pasibaigusioje medžioklėje – įtarimai dėl nelegalios žvejybos

Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkė Mantė Ramanauskienė teigė, kad, pirminiais duomenimis, nelegaliai žvejojo trys asmenys. Vienas jų buvo mirtinai sužalotas. 

Pridurta, kad kiti du galimai brakonieriavę asmenys nepakluso aplinkosaugos inspekcijos pareigūnų reikalavimams. Dėl to pradėtas atskiras tyrimas.

Stengėsi gaudyti brakonierius

 

Vėliau pranešta, kad Aplinkos apsaugos departamentas pradėjo tyrimą dėl galimos nelegalios žvejybos Biržų rajone, Papilio tvenkinyje, kur trečiadienio vakarą buvo nušautas žmogus.

„Dėl pačios medžioklės tyrimą atlieka policija, bet mūsų pareigūnams nuvykus paaiškėjo, kad vykdoma galimai neteisėta žvejyba – povandeninė medžioklė, rastos ant kranto sumedžiotos žuvys“, – BNS ketvirtadienį sakė Panevėžio gyvosios gamtos inspekcijos viršininkė M. Ramanauskienė.

Nelaimė Papilio tvenkinyje įvyko apie 21.30 val., kai 1983 metais gimęs vyras, medžiojęs bebrus, iš teisėtai laikomo medžioklinio šautuvo mirtinai sužalojo 1967 metais gimusį žmogų. Įtariamasis buvo sulaikytas.

„Vieni medžiojo po vandeniu, kiti medžiojo bebrus, bent jau tokius pirminius duomenis mes turime“, – sakė aplinkosaugininkė.

Jos teigimu, vyrai, užsiėmę povandenine medžiokle, įtariama, kad tą darė povandeniniais šautuvais – tokia žvejyba Papilio tvenkinyje yra draudžiama.

REKLAMA

„Ši žvejyba yra leidžiama tik keliuose vandens telkiniuose, Papilio tvenkinyje – draudžiama“, – teigė M. Ramanauskienė.

Ji taip pat sakė, kad aplinkosaugininkai ir anksčiau turėjo duomenų apie nelegalią povandeninę žvejybą Papilio tvenkinyje.

„Tai yra šiurkštus pažeidimas. Iš tikrųjų, turėjome ir informacijos ne kartą apie tą vandens telkinį ir stengėmės gaudyti brakonierius. Tai yra vienas iš šiurkščiausių pažeidimų žvejyboje. Mus pasiekdavo informacija, kad asmenys medžioja vakare, kai tamsu“, – kalbėjo Panevėžio gyvosios gamtos inspekcijos viršininkė.

Jos teigimu, tokia medžioklė po vandeniu tokiu metų ir paros metu nėra įprasta ir kasdieniška, tačiau tokių atvejų pasitaiko.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2021-04-01 12:11:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
dabar ilgai šioje vietoje niekas nebrakonieriaus.... Situacija aišku tragiška, bet gamta brakonierių medžiotojui turėtų būti dėkinga.
Atsakyti
-3

K
Kęstutis
2021-04-01 13:28:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bebrai gyvena ne toj vietoj kur darytos foto
Atsakyti
-1

r
rikis
2021-04-01 13:41:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
gražiai bandoma pateikti kad kad medžiotojas tik gynė gamtą, ko gero dar ir tvenkinys jo, tai savo nuosavybę. Užuojauta žvejo artimiesiems.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų