Tragediją lėmė skalbimo mašina, 6-metis žuvo „pakilus“ elektrai

Baisi nelaimė Jurbarke. Elektra nuktrenkė besimaudantį vonioje šešerių berniuką. Vaiką dar buvo bandoma gaivinti, tačiau nepavyko. Ekspertai sako, kad mažametis žuvo dėl pasenusios ir sugedusios skalbimo mašinos, kuri buvo įjungta tuo metu, kai vaikas maudėsi.

10

Žuvusio berniuko kaimynai sako gyvenantys lyg baisiame košmare. Vakar po pietų žmonės sužinojo, kad besimaudydamas vonioje žuvo šešiametis. Pamatę gatve lekiančias greitąsias kaimynai net neįtarė, kad nutiko tokia baisi nelaimė.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Elektra nutrenkė 6-metį

Ekspertai apžiūrėjo įvykio vietą ir nebėra abejonių, kad vaiką nutrenkė elektra. Srovė nutekėjo iš skalbimo mašinos. Vonios kambarys yra antrame aukšte, o skalbiniai mašinoje skalbėsi – pirmame aukšte. Mama su sūnumi buvo kartu vonios kambaryje. Tragedija įvyko, kai moteris trumpam paliko sūnų vieną.

„Išėjo mama trumpam, parėjusi rado vonioje, deja, elektros išlydžio pasekmes. Vaikas buvo miręs“, – sakė prokuroras Valentinas Jakštys. Kol atvyko medikai, vaiką bandė gaivinti patys tėvai. Deja, berniukas mirė iš karto.

„Atvykus buvo darytas išorinis širdies masažas, bandyta gaivinti tiek tėvų, tiek medikų, tačiau medikai konstatavo mirtį“, – tikino prokuroras.

„Jetau jetau, negaliu patikėti. Mama su dviračiu važiuoja „mama, aš tave myliu.‘‘ Jetau, prisiminimai liks. Eina po biesų“, – sakė kaimynė. „Dieve Dieve, tokia nelaimė. Sakau, tokie seniai būnam iki šimto metų, o čia Dieve mano“, – pergyveno kita kaimynė.

Ekspertai sako, kad vaiką elektra nutrenkė dėl pasenusios, gendančios skalbimo mašinos ir prastai įrengtos įžeminimo sistemos. Srovė nenutekėjo į žemę, o pakilo aukštyn, kur maudėsi šešiametis.

„Srovė vaikui pratekėjo per vandenį, per jį patį, per vandenį ir užsidarė per šalto vandens vamzdį. Reiškia, tokiu būdu per vaiką pratekėjo srovė, kuri jį ir pražudė“, – sakė energetikos specialistas Vydimantas Vaišnys.

Namas, kuriame įvyko tragedija, statytas prieš 40 metų. Ar elektros instaliacija buvo įvesta naujai – kol kas nežinoma. Specialistai ragina atsakingai vertinti elektros instaliacijos įrengimą namuose. Jie kraupsta – ypač kaimuose į elektrą numojama ranka. Dėl to kyla daug gaisrų.

O buitinius prietaisus, anot ekspertų, lietuviai naudoja net tada, kai jie kelia akivaizdų pavojų.


Rašyti komentarą...
Z
Zita užuojauta ...vajatau nelaime
2019-02-22 21:38:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užuojauta...nelaimė šeimai...
Atsakyti
-1

V
Violė
2019-02-23 12:43:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks skirtumas,kaip ta elektra kur teka,esmė,kad vaiko nėra
Atsakyti
-1

>
> balvonas
2019-02-23 09:10:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepamiršk, kad skalbimo mašina prijungta ne tik prie elektros, bet ir prie vandentiekio. O metalas bei vanduo- puikūs elekros laidininkai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų