REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tradicines vertybes užsimoję ginti Didžiojo šeimų maršo organizatoriai keikia valdančiuosius ir Vyriausybę. Jie į šuns dienas deda Stambulo konvenciją, o svarstant Partnerystės įstatymą grasina apsupti Seimą. Mitinge kalbėtojai piktinosi ir karantinu, ribojimais, testais ir skiepais. Policijai teko akylai stebėti mitingą ir užkirsti kelią provokacijoms.

Tradicines vertybes užsimoję ginti Didžiojo šeimų maršo organizatoriai keikia valdančiuosius ir Vyriausybę. Jie į šuns dienas deda Stambulo konvenciją, o svarstant Partnerystės įstatymą grasina apsupti Seimą. Mitinge kalbėtojai piktinosi ir karantinu, ribojimais, testais ir skiepais. Policijai teko akylai stebėti mitingą ir užkirsti kelią provokacijoms.

REKLAMA

„Visgi LGBT šalininkai, nors ir prašyti to nedaryti, į Vingio parką nešėsi savo plakatus, viešai bučiavosi ir laižė į falą panašų daiktą. O mitingo organizatoriams policija jau grasina atsakomybe dėl karantino pažeidimų. Mūsų šitą skandavimą Seimas jau išgirdo ir kažkam ten viduriuose jau nelaimė. Negali būti Lietuvoje patyčių tokių iš Lietuvos ir mūsų visų. Valstybė priklauso tautai, jie turi tarnauti Seimo pakalikai mums“, – kalbėjo Artūras Orlauskas, maršo organizatorius.

Štai tokie epitetai Seimui liejasi Didžiajame šeimos gynimo maršo mitinge Vingio parke. Kalbėtojams kliūna testai, skiepai, karantino ribojimai.

REKLAMA
REKLAMA

„Absurdas tęsiasi. Toliau bus skiepai privalomi visiems, net kūdikiams“, – teigė medikas Eduardas Vaitkus.

Kalbėtojai keikia seksualinėms mažumoms palankią Stambulo konvenciją bei Partnerystės įstatymą.

REKLAMA

„Visoms šioms nesąmonėms sakome NE“, – rėžė maršo organizatorius Justinas Aleksandravičius.

„Tarptautinę šeimos dieną turim švęsti, šokti dainuoti, turim ginti šeimas nesikeikiant nuo nesusipratimo“, – sakė maršo organizatorius Raimondas Grinevičius.

„Jokios Šakalienės, Raskevičiai, Čmilytės, kiti KGB palikuonys neturi teisės kėsintis į šeimas ir vaikus, griauti valstybės pamatus. Jūs peržengėte ribą, tai ne jūsų teritorija. Tai mūsų šeima ir valstybė. Mes jus atleidžiame. Eikite lauk į politikos ir istorijos šiukšlyną. Šeimos, tautos ir valstybės išdavikams čia ne vieta“, – mano Tėvų forumo pirmininkas Darius Trečiakauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Štai tokioms kalboms liejantis nuo Didžiojo šeimos gynimo maršo scenos Vilniaus Vingio parke, policija čia suskaičiavo susirinkus apie 10 tūkst. žmonių.

„Turim sveiko proto žmonių dar Lietuvoje.“

„Nemažai Baltijos kelio dvasios. Žmonės nori taurumo, švarumo, o ne bjaurasties.“

„Noriu, kad būtų tėtis, mama, o ne ūkis, dvi mamos, tėčiai, kaip sako seime.“

Susirinkusieji ekranuose išvydo ir Prezidento Gitano Nausėdos kreipimąsi, kuriame jis teigia palaikantis tradicines šeimas, tačiau ragina pasirūpinti ir vienalyčių porų teisėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes privalome teisiškai sureguliuoti vienos lyties asmenų bendro gyvenimo klausimus, gerbiant jų teisę gauti informaciją apie partnerio sveikatos būklę, teisę į paveldėjimą, kitus svarbius klausimus. Tačiau tai turi būti daroma laikantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 straipsnio, kuriame teigiama, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, o santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu. Kaip Lietuvos Respublikos prezidentas, pasinaudosiu savo galiomis, kad taip ir būtų“, – pasisakė prezidentas.

REKLAMA

Pasitaikiusia proga mitinge tarp žmonių pasirodyti nepraleidžia ir įvairių pažiūrų asmenys. Štai vienas vaikšto su Rusijos vėliava.

„Visi rusai, turiu daug draugų, irgi už normalią šeimą, prieš iškrypėlius. Jokios propagandos, sovietiniu laiku iškart į kalėjimą. Ten tegu jis daro savo, ką patinka. – Myli kitą? Tik kalėjime galima mylėti kitą žmogų?“

Nors policija LGBT rėmėjų prašė neiti į šį mitingą su vaivorykštės spalvų vėliavomis ir neerzinti čia susirinkusių, tai vienoje, tai kitoje vietoje jie karts nuo karto išskleisdavo savo plakatus.

REKLAMA

„Aš atėjau ne įrodinėti, o pasijuokti, man smagus ir juokingas šitas renginys ir žmonės, kurie čia susirinko. Toks vaizdas, kad jie bijo, patys nežino, ko.“

O štai mitingui pasibaigus ir dalyviams skirstantis, šie LGBT rėmėjai nusprendė surengti štai šį pasirodymą.

„Labai miela pagalvė. Paskirtis nešti meilę. Truputį paprovokuoti, pamylėti kažką. Mitingo esmė provokacija. Mes irgi turime teisę. Ką manau apie šį maršą? Tai labai nereikalingas dalykas, paslėptas homofobiškas noras pasirodyti. Man nepatiko, pasižiūrėjom, nepatiko.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jau padarytas blogas Judo darbas. Jei jaunimas šitaip mąsto, tai baisu. Kas bus su jų vaikais, mūsų anūkais? Dėl to čia ir atvažiavome, kad mes už normalią šeimą.“

„Matau pavojų, užaugau normalioj šeimoj. Tik už tradicinę šeimą, už kitą ne.“

„Aš esu liberalios pozicijos. Visi galime sugyventi. Šeimų maršas gera idėja, žmonės pasakė savo nuomonę.“

LGBT bendruomenės atstovai mitingui prasidedant buvo trumpam apsistoję ir šalia pėsčiųjų tilto į Vingio parką, kur sulaukė replikų iš mitingo dalyvių. O savo mitingą, savivaldybei leidus susirinkti iki 100 žmonių, jie surengė štai taip ant pievelės toliau nuo Vingio parko, prie Baltojo tilto. Čia rimtį taip pat prižiūrėjo policijos pareigūnai.

REKLAMA

Vingio parke policija praneša rimtų pažeidimų mitingo metu neužfiksavusi, tik vienam asmeniui surašytas protokolas už pasirodymą neblaiviam viešoje vietoje.

Mitinge daugybė žmonių buvo be kaukių, būriavosi arti vienas kito.

„Karantinas skirtas sergantiems žmonėms.“

„Suvaržyme logikos nėra tame.“

Ir štai policija jau perspėja, kad karantinas šalyje tebegalioja, tad vertins galimus jo pažeidimus mitingo metu ir svarstys organizatorių atsakomybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų