Jaunųjų gamtininkų būrelis vos prieš keletą dienų įsikūrė stovyklavietėje šalia Kauno marių. Čia vaikai kartu su vadovais mokosi teisingai kurti laužą, statyti palapines.
Savo dukrą į stovyklą atvedęs tėtis teigia pastebintis, kad kai kurie žmonės tinkamai stovyklauti gamtoje nemoka, todėl sako, kad ugdyti rūpestį gamtai reikia nuo mažumės.
Atėjus vasarai poilsiautojai su palapinėmis plūsta prie įvairių vandens telkinių. Vieni iš jų įsikuria, kaip dera – stovyklavietėse, kiti gi pasistato palapinę bet kur, kad ir miško gilumoje, tokiu būdu kenkdami gamtai. Mat statyti palapines Lietuvoje leidžiama tik tam skirtose vietose. Statant vidury miško kyla pavojus gamtai – žalojama miško paklotė, naikinamos samanos, ką jau kalbėti apie šiukšles, kurių žmonės dažnai palieka.
Tikrai ne visi poilsiautojai tokie kaip šie jaunieji gamtininkai. Tai, kad žmonės retai kada ieško specialiai įrengtų stovyklaviečių ir įsikuria bet kur, kur tik pamato vandenį, matosi akivaizdžiai.
Artėjant Joninėms aplinkosaugininkai ragina būti budrius ir nekurti laužų kur papuola. Nors ir kaip atrodytų, kad sukurtas laužas saugus ir ugnis tinkamai užgesinta, praktika rodo ką kitą.
Aplinkosaugininkai turistautojus įspėja - pažeidėjų laukia baudos. Už neatsargų elgesį su ugnimi miške gresia bauda iki 1200 eurų. Vien šiais metais Lietuvos miškuose jau užregistruoti šešiasdešimt du gaisrai.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: