TILS: rinkimuose dalyvaujančios partijos įsipareigoja skelbti su kuo susitinka

Du trečdaliai rinkimuose kandidatuojančių partijų (12 iš 17) sieks viešinti susitikimus su interesų grupėmis, rodo „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) atliktos politinių partijų antikorupcinių nuostatų apklausos rezultatai.

Beveik visos partijos teigia, jog svarbu užtikrinti viešųjų pirkimų vykdymą, grįstą atvirais duomenimis, efektyvią lobistinės veiklos stebėseną bei atverti galutinių naudos gavėjų registrą.

Į TILS pateiktą klausimyną rugsėjo 28 – spalio 2 dienomis atsakė 15 iš 17 Seimo rinkimuose dalyvaujančių partijų. Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga atsakymų nepateikė.

Septynios partijos įsipareigojo viešinti visus bet kokia forma gautus teisėkūros pasiūlymus, o keturios – detalias išlaidų rinkiminei kampanijai socialiniuose tinkluose ataskaitas. Keturios partijos taip pat pasižadėjo viešinti viską apie savo veiklą.

Keturiems penktadaliams partijų yra svarbu užtikrinti atšalimo laikotarpio stebėseną (13 iš 15) bei atverti ilgalaikius ir trumpalaikius leidimus į Seimą gaunančių viešų asmenų ir visų institucijų, organizacijų sąrašus (12 iš 15).

Paklaustos apie svarbiausius antikorupcinius tikslus, trečdalis partijų nurodė, jog sieks didesnio viešųjų pirkimų skaidrumo ir efektyvumo (5 iš 15), keturios partijos – griežtesnių bausmių už korupcinius nusižengimus, po dvi partijas pasisakė už teismų skaidrumo didinimą, teisėjų ir prokurorų atrankos skaidrinimą, asmeninę politikų ir valstybės tarnautojų atsakomybę bei piliečių įtraukimą į sprendimų priėmimą, visuomenės antikorupcinį ugdymą ir duomenų atvėrimą.

Dauguma partijų (11 iš 15) pasidalino pastarųjų metų geraisiais antikorupcijos ir skaidrumo pavyzdžiais. Jos nurodė 23 pavyzdžius, tarp kurių – korupcijos apraiškų visuomenėje mažėjimas, antikorupcinių įstatymų priėmimas ir tobulinimas, tokių kaip Pranešėjų apsaugos įstatymas, Lobistinės veiklos įstatymas, Korupcijos prevencijos įstatymas bei Civilinio turto konfiskavimo įstatymas bei pradėti tyrimai dėl korupcijos.

„Džiaugiuosi, jog dauguma kandidatų yra pasiryžę pradėti nuo savęs bei siekti didesnio skaidrumo savo kasdienėje veikloje. Norėčiau, kad po ketverių metų pirmautume ES atvirų duomenų srityje ir dar labiau praskaidrintume Lietuvos politiką,“ – pranešime spaudai sakė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.


Rašyti komentarą...
P
PAŽADUKAI. Gėda...
2020-10-07 10:01:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bronius
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų