Seimo rinkimų karštinė: specialistė papasakojo, kam šiemet jie gali būti palankūs

Rinkimai jau prasidėjo, o naujausi partijų populiarumo tyrimai rodo, kad prieš rinkimus neįprastai išaugo Vyriausybės palaikymas ir sumažėjo balsuoti ketinančių žmonių. Kaip tokios tendencijos gali nulemti rinkimų rezultatus?

Apie tai kalbame su „Baltijos tyrimų“ direktore Rasa Ališauskiene.

Jūsų tyrimas rodo, kad prieš rinkimus daugėja žmonių, palaikančių Vyriausybę. Ar tai yra įprasta ir kokios tai gali turėti įtakos rinkimų rezultatams?

Tai nėra įprasta, nes nuo 1996-ųjų metų mes kiekvieną mėnesį šį klausimą užduodame tarp visų institucijų. Lietuvoje buvo įprasta, kad kuo arčiau rinkimai, tuo žmonės Vyriausybės darbu labiau nepatenkinti. Tai yra pirmas kartas per 15 metų, kai likus mažiau nei mėnesiui iki rinkimų Vyriausybės vertinimas gerėja ir tai yra 51 proc. žmonių, kurie darbą vertina teigiamai. 

Ar galima manyti, kad už valdančiuosius bus daugiau balsuojama?

Galima sakyti, kad taip, nes Vyriausybei vadovauja valdančiųjų atstovai. Tai nedaro žalos, o jiems dar ir padeda.

Matome, kad žmonės ketina mažiau eiti balsuoti. Gal galima nusakyti, kiek tokių žmonių yra? Gal net galima išskirti pagal amžiaus kategorijas, kad būtų aiškiau – kam čia nepalanku?

Labiausiai aktyvūs planuoja būti kaip visada – vyresni nei 50-ies metų žmonės, moterys, asmenys su mažesnėmis pajamomis, pensininkai. Mažiau aktyvūs yra jaunesni žmonės. Jeigu vertintumėme, tai mažesnis aktyvumas mažiau kenkia socialdemokratams ir konservatoriams. Daugiausia tai nurėžtų nuo liberalių partijų. Neaišku, kaip tai paveiktų „Darbo partiją“, nes elektoratas nėra pats vyriausias. Mažesnis naudingumas būtų mažiau naudingas valstiečiams. 

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže.

 


Rašyti komentarą...
I
Irena
2020-10-07 15:21:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsirado specialistė, dar nė karto neatspėjo. Ji geba komentuoti tik jau įvykusius rinkimus, o į ateitį buria iš kavos tirščių.
Atsakyti
-2

N
Na
2020-10-07 04:57:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žurnalistai jūs išmokit rašyt be klaidu o tai baisu gal tik 4 klases baigėt
Atsakyti
-2

G
Grigorij
2020-10-07 14:30:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siandien gavau ypatinga laikrasti. To dar niekad LR nebuvo. 4 puslapiu laikrastis, leistas Všį "Laisves TV", nuotraukos "15 min", finansavimo šaltinis: sutelktinis Lietuvos žmonių finansavimas, tiražas - 300 000.

Diskusinis leidinys "Viso gero, Valdemarai?"

Laikrastis neagituoja uz kazkokia konkrecia partija. Visuose puslapiuose, iskaitant paskutini, su anekdotais ir horoskopais, pagrindziamas vienas teiginys: nebalsuoti uz Tomasevskio partija. VISAS laikrastis smerkia ir Voldemara, ir jo aktyviausius, zinomiausius partiecius. Jauciu, Anukas gerai pridejo i kelnes, bijodamas, kad jo gyvatyne jo nenurungtu Jaroslavas Narkevicius! :)))
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų