Tiesiogiai: Vyriausybė sprendžia, kiek tęsti karantiną

Ministrų kabinetas trečiadienį sprendžia, kuriam laikui pratęsti karantiną. Taip pat Vyriausybė svarstys Ekspertų tarybos siūlymus keisti kaukių dėvėjimo tvarką.

Karantinas Lietuvoje šiuo metu galioja iki vasario 28 dienos. Antradienį Ekspertų taryba Vyriausybei rekomendavo pratęsti karantiną, tačiau konkretaus laikotarpio nenurodė.

Kviečiame stebėti tiesiogiai:

Taip pat Ekspertų taryba Vyriausybei siūlo nebeleisti dėvėti medžiaginių kaukių ir skydelių, tačiau švelninti kaukių dėvėjimo reikalavimus.

„Siūloma palikti reglamentavimą, kad kaukės lauke būtų dėvimos tik tada, kai 2 metrų atstumu yra kitas asmuo, išskyrus jei tai yra šeimos narys“, – antradienį sakė Ekspertų tarybos narys, LSMU profesorius Mindaugas Stankūnas.

Taip pat jis pažymėjo, kad rekomenduojama atsisakyti kitų apsauginių priemonių – skarelių, skydelių, medžiaginių kaukių, o turėtų būti dėvimos medicininės kaukės arba respiratoriai.

„Rekomenduojame, kad turėtų būti atsisakoma kitų veido dengimo pakaitalų – įvairiausių skarelių, skydelių, turėtų būti dėvimos medicininės kaukės arba respiratoriai. Keik žinau, šis siūlymas bus rytoj svarstomas Vyriausybė posėdyje“, – sakė profesorius.

Šiuo metu visose viešose vietose vyresniems nei šešerių metų amžiaus žmonėms privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Tai gali būti kaukės, respiratoriai arba kitos priemonės. Išimtys taikomos neįgaliesiems, sportininkams ar esant už gyvenamųjų vietovių ribų.


Rašyti komentarą...
D
Danutė ė.
2021-02-24 13:21:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
O valdžia skaičiuot pinigus moka, juk respiratoriai ir medicininės kaukės brangesnės.
Ar juos duosite nemokamai?
Atsakyti
0

A
Aburgenas
2021-02-24 13:19:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kam skepytis gal pasiskepysit vakcina nuo melo
Atsakyti
0

O
O kam juo bereik
2021-02-24 13:11:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką tas jūsų karantinas padės.kad ji tesit.tik žmonės išprotės nuo tų uždarymu.vaikai bemoksliai liks. verslai žlugs.ar sedim uždaryti ar ne vistiek plinta liga ir vis kalbat apie trečią banga
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų