Profesorius Stankūnas apie Vyriausybei teikiamus siūlymus: atlaisvinimai neturėtų sekti vienas po kito

Lietuvoje tęsiasi vakcinavimo nuo koronaviruso procesas, tačiau mitų ir abejonių kyla nemažai. Mokslininkai pažymi, kad gyventojų norą skiepytis gali paveikti ir laisvėjantys karantino ribojimai, o abejonių dėl vakcinų efektyvumo kyla ir tų gyventojų tarpe, kurie sutiktų priimti skiepą.

Antradienį susitikusi Sveikatos ekspertų taryba nusprendė teikti siūlymą Vyriausybei dėl karantino pratęsimo.

Plačiau apie ekspertų siūlymus trečiadienio Vyriausybės galimiems sprendimams – pokalbis su Sveikatos ekspertų tarybos nariu Mindaugu Stankūnu. 

Ilgą laiką laukėme, kad jau šį trečiadienį Vyriausybė ims spręsti, kokius priimti karantino atlaisvinimus. Dabar aiškėja, kad ekspertai siūlo karantiną tęsti. Kiek siūlote jį tęsti ir kaip bus su tais atlaisvinimais?

Manau, kad karantinas truks dar kažkurį laiką. Mes turime suprasti, kad tas karantinas yra tam tikros, vadinkime, nefarmacinės priemonės, kurios mums padeda išvengti didelio, nevaldomo viruso plitimo.

Vyriausybės posėdis jau trečiadienį. Kokius atlaisvinimus rekomenduojate?

Šiam Vyriausybės posėdžiui esame rekomendavę tik peržvelgti kaukių naudojimą lauke. Mes svarstome, kad atlaisvinimai neturėtų sekti vienas po kito trumpu laiko tarpu. Mes turime pažiūrėti, kaip atlaisvinus kažkurią sritį mums sekasi su ja susitvarkyti. 

Kaip su tomis kaukėmis? Jūs siūlote, kad kieme būtų galima vaikščioti be jų? Girdėta, kad ir nemedicinines kaukes siūlote uždrausti?

Mes manome, kad kaukių naudojimą lauke galime peržiūrėti. Dabar mūsų rekomendacija – jei prie jūsų nėra žmogaus arčiau nei 2 metrai, tai kaukės naudoti nereikia. Jei šalia jūsų yra žmogus, pavyzdžiui, susibūrimo vieta, viešojo transporto stotelė, turgavietė, intensyvaus eismo gatvė, tada kaukę reikėtų užsidėti. Tokia mūsų rekomendacija. 

Dėl nemedicininių kaukių yra toks dalykas, kad jų efektyvumas yra nedidelis. Studijos, kurios paskaičiavo, tikina, kad jos kažkiek apsaugo, bet tai yra ne tas lygis, kurį siūlo medicininės kaukės arba respiratoriai.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo reportaže, kurį rasite straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
A
Algis
2021-02-23 20:28:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laukiu tos šviesios dienelės, kada ateis seimo rinkimai. Ir tokių, kaip aš tūkstančiai, daug daug daug tūkstančių. Po to visa šita valdančioji kompanija bus maloniai nustebinta: laiko turės marių marias po daržą kapstytis, kaukes dėtis ant visų kvėpavimo angų (arba nedėvėti). Tik į gatvę bus nepatogu išeit, nes kiekvienas sutiktas stengs nusispjaut po kojų. Valdžią pamiršit ilgiem ilgiem metam. Va tada ir bus ir sielos ir kūno balius. O Coroną pergyvensim, jei šitą valdžią pergyvensim, kaip nors. Turėkim viltį.
Atsakyti
-2

A
Alina
2021-02-23 19:18:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiesa akis bado,prie ko dasigyveno Lietuva
Atsakyti
-1

A
Algi
2021-02-24 12:27:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau dabar pradėk ieškot padėjėju ,sąžiningų visi dabar kai blogai keikia spjaudosi prasivardziuoja kad galėtų gerklės kandžiotu bet pakvieskit ,tada ir tada organizuojama iš visų miestų streikas prieš neteisybe. Kiek susirinks? Taip bus ir per rinkimus lietuviai uz pinigus parduotų viską
Man ir skaudu. Ar nematai visi rinkimai jau būna sudelioti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų