Į Šiaulių ligoninę iš Radviliškio du vaistais apsinuodiję mažyliai - šešerių berniukas ir metais jaunesnė jo sesutė atvežti pavakarę. Nuo išgertų vaistų vaikai buvo vangūs, apsnūdę, sunkiai orientavosi aplinkoje. Mažieji paguldyti tiesiai į reanimaciją.
Gydytoja sako, tėvai supratingai pasielgė suvokę, kad prieš vežant vaikus į ligoninę reikia pasidomėti, kuo apsinuodijo. Tai, kad buvo žinoma, kokių vaistų vaikai gėrė, medikams labai palengvino darbą.
Tokių pacientų - daugybė
Iki išnaktų detoksikuoti reanimacijoje, rytą mažieji perkelti į bendrą skyrių. Būklei pagerėjus, broliukas su sesute išleisti namo.
Didesnių miestų ligoninės sako, kad tokių vaistais apsinuodijusių pacientų būna gan daug. Šiauliuose maždaug kartą per mėnesį tenka gelbėti pavojingų vaistų prisirijusius vaikus. O mažieji išgeria dažniausiai tuos suaugusių vaistus, kurie vaikams gali būti mirtini.
Nuo šių medikamentų mažieji gan greit tampa vangūs. Didesnės dozės stabdo širdies veiklą. Gydytoja sako, kad juokauti negalima. Vaistai turi būti padėti taip, kad vaikams net nekiltų minčių juos imti, pavyzdžiui, rakinami.
Medikai pataria, pastebėjus, kad mažylis keistai elgiasi - staiga pradėjo gulinėti, svirduliuoti, tuoj pat lėkti į ligoninę. Medikams labai padeda tai, jeigu suaugusieji spėja suvokti, ko prigėrė vaikai - randa atplėštą pakuotę.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: