Testo dėl koronaviruso prireiks ir prieš apsilankant poliklinikoje

Tikslingai dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) nuo šiol bus tiriami ne tik į ligoninę planine tvarka guldomi pacientai, bet ir tie, kuriems poliklinikose bus atliekamas stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos endoskopinis tyrimas, taip pat bronchoskopija, t.y. trachėjos ir bronchų vidaus apžiūra bronchoskopu.

Tai reiškia, kad šias konkrečias paslaugas žmonės gaus tik tuo atveju, jei jiems, ne anksčiau nei 48 valandos iki gydymo pradžios, bus atliktas tyrimas dėl koronaviruso.

Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu, šiuo metu testuojami visi žmonės, kuriems pasireiškia bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomas, t. y. temperatūra, kosulys, dusulys ir kita.

Taip pat tiriami visi naujai į ligonines planiniam gydymui, t. y. operacijoms, planinėms procedūroms (išskyrus odontologijos ir burnos priežiūros paslaugas), guldomi pacientai, taip pat žmonės, kuriuos ištirti nurodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, dirbantys infekcijos židiniuose, pavyzdžiui, kai susirgimo atvejis nustatomas bendrabučio tipo name. Toliau tyrimai taip pat atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus jau pasveiko, vadinamieji – pakartotiniai tyrimai.

Tuo metu profilaktinis testavimas vykdomas skirtingai, atsižvelgus į kiekvienoje konkrečioje savivaldybėje užfiksuotus sergamumo rodiklius, palygintus su bendru sergamumo šalyje vidurkiu. Savivaldybės nuo šiol skirstomos į dvi grupes: mažos ir didelės rizikos. Pirmajai grupei priklauso tos savivaldybės, kuriose 14-os dienų laikotarpio sergamumas, skaičiuojamas 100 tūkst. gyventojų, yra mažesnis už bendrą Lietuvos vidurkį, antrajai – tos, kuriose sergamumas jį viršija.

Informacija apie bendrą šalies vidurkį ir sergamumą kiekvienoje konkrečioje savivaldybėje skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) interneto svetainėje.  


Rašyti komentarą...
D
Demo+kratija
2020-06-05 19:40:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad demagogai galėtų pabranginti gydymo paslaugą, reikia mažytės priežasties - viruso.
Atsakyti
-3

F
Feik
2020-06-05 20:26:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ką jei man nors nėra simptomų dėl koronos,o kreipciausi pas daktare dėl pvz rankos tai ką turėsiu ta testą darytis kad patekciau pas gydytoją, kas čia per nesamone jau visai išprotėja avių bandos
Atsakyti
-5

O
Oi
2020-06-06 00:14:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laukiu ir greit sulauksiu, kai tą antžmogį verygą įkiš už grotų už sveikatos sistemos sugriovimą, už laikų nesuteiktą pagalbą. Srebia pinigus iš sorošo ir daro nusikaltimus. Tokiam tik mirties bausmė. Visi tokie už savo darbelius gavo ko nusipelnė.
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų