Klaipėdos miesto apylinkės teismui perduota buvusio Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriaus baudžiamoji byla.

63 metų Alfonsas Šimkus įtariamas piktnaudžiavęs tarnyba, kurstęs kitą asmenį iššvaistyti jo žinioje buvusį svetimą turtą bei kurstęs kitus asmenis suklastoti tikrus dokumentus ir juos panaudoti, pirmadienį pranešė Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Dviejų akcinių bendrovių direktoriai - 47 metų J.R. bei 41 metų A.L. - įtariami padėję valdininkui piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, klastoję dokumentus ir juos panaudoję, o vienas iš jų - ir iššvaistęs jo žinioje buvusį svetimą turtą.

A.Šimkui inkriminuojama 13 nusikalstamos veikos epizodų. Jis įtariamas 2006-2008 metais pasinaudojęs tarnybine padėtimi ir reikalavęs iš bendrovių direktorių keletą kartą apmokėti jo automobilio benzino išlaidas.

Taip pat pareigūnų įsitikinimu, jis iš tų pačių bendrovių vadovų reikalavo pastatyti jo mirusiems uošviams paminklą ir suklastoti dokumentus, apmokant paminklo gamybos bei pastatymo išlaidas.

Šie valdininko prašymus įvykdė, todėl dabar bus teisiami kartu su juo.

Ši byla išskirta į atskirą tyrimą iš praėjusių metų rugpjūtį Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnų pradėto didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl nusikaltimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams bei dėl nusikaltimų nuosavybei ir turtinėms teisėms.

A.Šimkus Klaipėdos miesto savivaldybėje dirbo nuo 2001 metų, jis buvo Liberalų ir centro sąjungos Kretingos skyriaus narys.

Kilus korupcijos skandalui valdininkas iš darbo praėjusių metų pabaigoje išėjo savo noru.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų