• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį paskelbė į posėdžius neatvykstančio vieno iš kaltinamųjų riaušių prie Seimo byloje Arnoldo Kriskio paiešką.

Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį paskelbė į posėdžius neatvykstančio vieno iš kaltinamųjų riaušių prie Seimo byloje Arnoldo Kriskio paiešką.

REKLAMA

„Pakeista kardomoji priemonė: iš rašytinio pasižadėjimo neišvykti į suėmimą“, – BNS sakė teismo atstovas Giedrius Janonis. 

A. Kriskis į teisiamąjį bylos posėdį neatvyko birželio 21 dieną, jis taip pat nebuvo atvykęs į gegužės 17 ir gegužės 24 dienos teisiamuosius posėdžius.

Šio vyro paieška jau yra paskelbta kitoje baudžiamojoje byloje, joje kaltinimai A. Kriskiui susiję su vagystėmis. Ši byla teisme buvo gauta pernai lapkritį, o šiemet gegužę minimoje byloje A. Kriskiui kardomoji priemonė pakeista į suėmimą.

Birželio 15 dieną buvo priimtas sprendimas dėl Europos arešto orderio išdavimo.

Kaltinimai riaušių prie Seimo byloje yra pareikšti 87 asmenims, į posėdžius, kaip įprasta, visi jie nesusirenka. Beveik visi kaltinamieji yra laisvėje.

REKLAMA
REKLAMA

Kaltinamieji 2021 metų rugpjūtį riaušių prie Seimo byloje kaltinami mėtę akmenis į pareigūnus ir prieš juos smurtavę, išprovokavę žmonių sambūrį ir šiurkščiai pažeidę viešąją tvarką.

REKLAMA

Pagal paskelbtus kaltinimus, vyrai ir moterys į pareigūnus mėtė ne tik akmenis, bet ir vandens butelius, betono gabalus, smūgiavo vėliava. 

Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo 2021 metų rugpjūčio 10-osios vakarą po mitingo prieš Vyriausybės ribojimus, skirtus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio kiemo. Prieš protestuotojus policija panaudojo ašarines dujas, šie savo ruožtu mėtė į pareigūnus akmenis.

Policija pažymi, kad organizuoto mitingo metu ir po jo grupė asmenų „organizavo ir išprovokavo žmonių sambūrį viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip pažeisti viešąją tvarką“, riaušių metu asmenys tai ir darė, panaudojo sprogmenis bei pasipriešino policijos bei Viešojo saugumo tarnybos pareigūnams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų