• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus apygardos teismas antradienį nutarė įpareigoti prokuratūrą kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), kad būtų suteiktas leidimas patraukti Petrą Gražulį baudžiamojon atsakomybėn.

Vilniaus apygardos teismas antradienį nutarė įpareigoti prokuratūrą kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), kad būtų suteiktas leidimas patraukti Petrą Gražulį baudžiamojon atsakomybėn.

REKLAMA

„Teismas priima nutartį įpareigoti prokuratūrą kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją, kad būtų suteiktas leidimas patraukti P. Gražulį baudžiamojon atsakomybėn“, – per posėdį sakė teisėjas Audrius Cininas.

Už LGBTQ asmenų niekinimą teisiamas P. Gražulis per rinkimus sekmadienį buvo išrinktas į Europos Parlamentą.

Posėdyje antradienį teismas ketino tęsti bylos nagrinėjimą, klausytis baigiamųjų kalbų, tačiau politikui tapus išrinktuoju Europos Parlamento nariu, teisėjai, advokatai ir prokurorė sprendė, ar galima toliau nagrinėti bylą. Po trumpos pertraukos teisėjų kolegija paskelbė, kad reikia kreiptis į VRK dėl P. Gražulio.

„Teismas mano, kad rinkimų procesas yra nepasibaigęs, teismas remiasi ankstesne Aukščiausiojo Teismo praktika, kad taip pat ir kandidatai naudojasi imunitetu, teismui atrodo. Na, aš tai vertinčiau kaip tam tikrą teismo atsargumą, kad nebūtų taip, kad procesas praeitų, priimamas nuosprendis, nesvarbu, koks. Ir tada paaiškėtų, kad nuosprendis, nepriklausomai, ar jis pagrįstas ar ne, jis yra neteisėtas vien dėl to, kad pažeistas imunitetas“, – žurnalistams sakė nukentėjusiųjų advokatas Aivaras Žilvinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau P. Gražulis buvo teisiamas ir anksčiau, j procesas apygardos teisme vyksta nuo žiemos. Tada teisėsauga į VRK kreipusis nebuvo.

REKLAMA

„Klausimas jūsų geras, bet, matot, ką šiandien kolegija paskelbė. Mes privalome gerbti teismo poziciją ir dalyvauti procese“, – į Eltos klausimą atsakė advokatas.

Bylos nagrinėjimą teismas ketina tęsti gavęs VRK leidimą, kitą savaitę, birželio 20 dieną. Gavęs VRK leidimą, teismas galės toliau galės nagrinėti bylą. Jis gali per vieną posėdį išklausyti visų šalių baigiamųjų kalbų ir tada paskelbti nuosprendį iki liepos vidurio, kuomet vyks pirmoji EP sesija ir P. Gražulis įgis neliečiamybę kaip Europos Parlamento narys.

REKLAMA
REKLAMA

P. Gražulis džiaugėsi Vilniaus apygardos teismo sprendimu.

„Ką čia reiškia ta savaitė – nieko. Bet gal geriau pasiruošiu baigiamosioms kalboms“, – žurnalistams sakė P. Gražulis.

Gegužę politikas davė parodymus teismui, jis kaltės nepripažino. P. Gražulis tvirtino ne niekinęs LGBTQ žmonių, o tik citavęs Šventąjį Raštą.

Šios bylos nagrinėjimas eina į pabaigą, per ankstesnius posėdžius buvo apklausti visi liudytojai, nukentėjusieji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Buvęs Seimo narys P. Gražulis kaltinamas tuo, kad 2022 m. gegužę parlamente, Seimui svarstant Civilinės sąjungos įstatymo projektą, bendraudamas su į Seimą atvykusiais asmenimis, žinodamas, kad jo pasisakymai yra filmuojami, transliuojami, vartojo tokias frazes, kaip „Lipa ant stulpo ir rėkia, kad yra pederastas“, „Iš kur tie pederastai atsirado? Čia išsigimimas“, „Jūs platinate venerines ligas“, „Ir su ožkom, ir lavonais, su vaikais, su vyrais“, „Paskaitykit Šventąjį Raštą, čia iškrypimas, Jūs esate išsigimęs“, „Dievas sukūrė vyrą ir moterį“.

REKLAMA

Pasak prokuratūros, politikas įžeidinėjo, niekino LGBTQ bendruomenės narius ir esą padarė nusikalstamą veiką, nurodytą Baudžiamojo kodekso (BK) 170 straipsnio 2 dalyje. Minimame BK straipsnyje nurodoma, kad tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

REKLAMA

Ateinantį sekmadienį Vyriausioji rinkimų komisija ketina patvirtinti galutinius sekmadienį Lietuvoje vykusių rinkimų į Europos Parlamentą rezultatus. Birželio 21 d. Seimo rūmuose Kovo 11-osios Akto salėje naujai išrinktiems europarlamentarams planuojama įteikti pažymėjimus.

2015 m. EP panaikino Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę, kad jis galėtų būti teisiamas Lietuvoje už teismo įžeidimą.

Šl ykštus ir apgailėtinas teismo sprendimas.
Kreiptis į VRK po to kai rinkimai jau įvykę?! Kokiu tikslu? VRK negali panaikinti rinkėjų Gražuliui jau suteikto mandato. Nejaugi teismas to nežino? Kas per velniavo toje konservų uzurpuotoje Europos provincijoje vyksta? Nesitiki, kad teisėjai būtų tokie nekvalifikuoti ir nesuvoktų elementarių demokratijos principų. Tai kas čia iš tikrųjų vyksta? / Būsimas Seime, paviešink KGB-istus, gal tuomet išaiškėtų kas prievartauja mūsų teisėsaugą?
Kaip su bartoševiciu ir stepukoniu "teismais"???
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų