Teismas nesušvelnino bausmės už trijų žmonių nužudymą iki gyvos galvos kalinčiam vyrui

Šiaulių apygardos teismas trečiadienį atmetė jau daugiau nei 22 metus už trijų žmonių nužudymą kalinčio nuteistojo prašymą ir nesušvelnino jam skirtos įkalinimo iki gyvos galvos bausmės. 

„Nuteistojo siekis (...) išeiti į laisvę negali turėti prioriteto prieš visuomenės interesą būti apsaugotai nuo nusikalstamų veikų bei prieš nukentėjusiųjų interesą, kad žiaurius nusikaltimus įvykdęs asmuo tinkamai atsakytų ir būtų izoliuotas nuo visuomenės iki gyvos galvos“, – pabrėžiame teismo pranešime. 

Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija konstatavo, kad, nors nuteistasis A. D. laisvės atėmimo bausmę atlieka jau daugiau nei 20 metų, jam vis dar nustatomi riziką keliantys kriminogeniniai veiksniai – su alkoholio vartojimu susijęs smurtinis elgesys, darbinės patirties stygius, finansinio stabilumo trūkumas, netinkamas gyvenimo būdo pasirinkimas, savitvardos stoka bei kriminalinės subkultūros toleravimas.

Pažymėta, kad nuteistasis nepripažįsta ne tik kaltės dėl padarytų nusikaltimų, tačiau ir dėl įkalinimo metu jam skirtų nuobaudų. Dėl jų nuteistasis kaltina kitus asmenis. 

Šiaulių tardymo izoliatoriaus pateiktame prašyme nurodoma, kad A. D. bausmės atlikimo pradžioje įvairiomis drausminėmis nuobaudomis buvo baustas 40 kartų, skatintas penkis kartus. 

Atliekant bausmę Šiauliuose jam skirta viena nuobauda – dėl alkoholio kvapą turinčio skysčio laikymo. 

Šiaulių apygardos teismas šį prašymą nagrinėjo antrą kartą per pastaruosius pusę metų. 

Praėjusių metų gruodžio 17 dieną pateiktą Šiaulių tardymo izoliatoriaus prašymą teismas atmetė, tačiau šį nuosprendį nuteistasis apskundė Apeliaciniam teismui. 

Apeliacinis teismas tuomet nusprendė, kad pirmajame nagrinėjime neturėta visų įstatyme reikalaujame duomenų, nebuvo pateikta socialinio tyrimo išvada, todėl nebuvo galima visapusiškai įvertinti nuteistojo elgesio rizikų ateityje.

Savo sprendimu Apeliacinis teismas nuteistojo skundą tenkino iš dalies ir perdavė Šiaulių apygardos teismui nagrinėti iš naujo. 

Iš Visagino kilusiam 62-ejų A. D. 1998-aisiais teismas skyrė mirties bausmę, kuri vėliau buvo pakeista kalėjimu iki gyvos galvos.

REKLAMA

Vyras buvo pripažintas kaltu dėl 1995-aisiais Rusijoje įvykdytų trijų lietuvių žmogžudysčių ir dėl neteisėto šaunamojo ginklo įsigijimo. 

Bylos duomenimis, tų metų kovo mėnesį jis nušovė vieną lietuvį Voronežo miesto apylinkėse, o kūną kartu su baltarusiu bendrininku užkasė miške. 

Tų pačių metų liepos mėnesį kelyje Kurskas – Saratovas nuteistasis nušovė dar du lietuvius – vyrą ir moterį. Nusikaltimo metu taip pat buvo pasisavintas vieno iš nužudytųjų automobilis „VAZ-2121“ ir 2 tūkst. Rusijos rublių. 

Pasak teismo, 2012 metų gegužę prezidentei Daliai Grybauskaitei buvo pateiktas nuteistojo malonės prašymas, tačiau jis nebuvo patenkintas. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų