Teismas leido tęsti verslininko Kučinsko skolų išieškojimą

Teismas leido atnaujinti skolų išieškojimą iš „Arvi“ savininko Vidmanto Kučinsko, įskaitant holdingo įmonės „Vyrja“, valdančios „Arvi“ grupės įmones, akcijų pardavimą varžytinėse. Milijonines skolas iš  Slovėnijoje sulaikyto V. Kučinsko siekia atgauti Rusijos  bankas „Alfa Bank“, tarptautinės grupės „Belor Group“ trąšų prekybos bendrovė „Belor“, kitos įmonės.

Kauno apygardos teismas rugsėjo 29 dieną tenkino „Alfa Bank“ ir „Belor“ skundus ir panaikino Marijampolės apylinkės teismo birželio 25 dieną V. Kučinsko prašymu pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones – jomis buvo sustabdyti antstolio Lauryno Lukšio veiksmai, įskaitant „Vyrja“ akcijų paketo varžytines.

V. Kučinskas, kuris teisme siekia užkirsti kelią „Vyrja“ akcijų pardavimui, prašymą laikinai stabdyti procesą motyvavo tuo, kad dėl netinkamai atliktos ekspertizės, jo 50 proc. akcijų paketą įvertinusios  5,54 mln. eurų, jis gali būti parduotas už mažą kainą. Anot V. Kučinsko, nesustabdžius antstolio veiksmų, jei jos skundas būtų patenkintas, jam tektų inicijuoti naują bylą ir ginčyti antstolio veiksmus.

Kauno apygardos teismas konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas turėjo pagrindo spręsti, jog  V. Kučinsko ieškinys yra tikėtinai pagrįstas, tačiau dabar situacija pasikeitusi, nes  Marijampolės apylinkės teismas rugsėjo 9 dieną V. Kučinsko skundą dėl antstolio veiksmų atmetė.

Be to, anot apygardos teismo, antstolis, įvertinęs V. Kučinsko ir „Belor“ prieštaravimus dėl ekspertizės akte nurodytos „Vyrja“ akcijų vertės, birželio 16 dieną skyrė papildomą ekspertizę, todėl šiuo atveju nerealu, kad V. Kučinsko turtas galėtų būti realizuotas priverstinai iki teismo sprendimo įsiteisėjimo.

Anksčiau skelbta, kad Rusijos bankas „Alfa Bank“ iš V. Kučinsko per teismus bando atgauti maždaug 20 mln. eurų skolą. Banko advokatas, „Sorainen“ partneris Laurynas Lukošiūnas yra teigęs, kad bendra „Arvi“ grupės įsiskolinimų suma tarptautiniams kreditoriams gali siekti daugiau kaip 40 mln. eurų.

V. Kučinskas liepos mėnesį sulaikytas Slovėnijoje Rusijos, kurioje yra kaltinamas sukčiavimu, prašymu. Rugpjūčio pradžioje Lietuvos generalinė prokuratūra kreipėsi į Slovėniją dėl V. Kučinsko perdavimo Lietuvai, nes Kauno apygardos prokuratūra vykdo ikiteisminį tyrimą, kuriame V. Kučinskas turi įtariamojo statusą. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų