2013 m. rugsėjo 10-13 dienomis 26-iose Europos Sąjungos šalyse, taip pat ir Lietuvoje, vyko tarptautinė operacija „Litcar“, kurią organizavo ir koordinavo Lietuvos policija, kaip pirmininkaujanti ES Tarybos Teisėsaugos darbo grupei šalis. Lietuvos kriminalinės policijos biuro atstovas dirbo specialiai Europole įsteigtame operatyviniame štabe. Operacijos metu visoje šalyje buvo tikrinamos transporto priemonės, ieškant vogtų automobilių ar jų dalių. Automobiliai buvo stabdomi pasienio rajonuose, taip pat kituose miestuose, kuriuose, pagal turimą informaciją, galėjo būti vogtų automobilių ar jų detalių. Ekspertai su pareigūnais taip pat tikrino galimas vogtų automobilių laikymo, ardymo ir pardavimo vietas.

Į Lietuvą buvo atvykę 25 automobilių grobimų tyrimo bei identifikavimo ekspertai iš 7 ES valstybių (Austrijos, Vokietijos, Olandijos, Prancūzijos, Švedijos, Ispanijos ir Italijos), taip pat – Interpolo bei Europolo atstovai. Ekspertai dirbo kartu su Lietuvos policijos pareigūnais, taip pat Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Muitinės departamento bei „Regitros“ atstovais.

REKLAMA

Operacijos metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas į specialiuosiuose geležinkelio vagonuose ir automobilvežiuose iš Lietuvos Respublikos į trečiąsias valstybes išvežamų automobilių kontrolę, pasienio ruožų ir Kaliningrado tranzito maršruto kontrolę, tikrinant automobilius ir sunkvežimius su užsienio valstybių registracijos numeriais, naujų ir apynaujų automobilių kontrolę bei prekybos naudotomis automobilių detalėmis vietų kontrolę. Kontrolei vykdyti buvo pasitelkti patruliniai automobiliai su įmontuota automatine numerių atpažinimo sistema, o patruliavimo ekipažai sudaryti iš viešosios ir kriminalinės policijos pareigūnų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų