• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarptautinės kovos su narkomanija dienos išvakarėse visą savaitę daugumoje kalinimo įstaigų ir pataisos inspekcijų vyko susitikimai su specialistais, paskaitos, diskusijos, sporto ir sveikos gyvensenos renginiai, skirti narkomanijos prevencijai.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Kalėjimų departamento direktoriaus Sauliaus Vitkūno, kalinimo įstaigos yra orientuotos į nuteistųjų reabilitacinės veiklos plėtrą ir efektyvinimą - socialinę ir psichologinę priklausomų asmenų reabilitaciją bei psichotropinių medžiagų patekimo į laisvės atėmimo įstaigas užkardymo gerinimą.

REKLAMA

Penkiose laisvės atėmimo įstaigose - Vilniaus 2-uosiuose, Panevėžio, Pravieniškių 2-uosiuose-atvirojoje kolonijoje, Pravieniškių 3-iuosiuose ir Alytaus pataisos namuose - veikia Reabilitacijos centrai, kuriuose gali gyventi nuteistieji, nusprendę atsisakyti kvaišalų. Daugumoje įstaigų veikia Anoniminių alkoholikų ir Anoniminių narkomanų grupės, dirbančios pagal "Minesotos 12-kos žingsnių" programą.

REKLAMA
REKLAMA

Darbui su priklausomais asmenimis laisvės atėmimo vietose naudojamos efektyvios kartotinio nusikalstamumo rizikos vertinimo metodikos, elgesio keitimo programos. Rizikos vertinimo metodikų taikymas leidžia ne tik prognozuoti būsimus nusikaltimus, bet ir nustatyti intervencinių korekcinių priemonių poreikį konkrečiam nuteistajam ar pataisos inspekcijų įskaitoje esančiam asmeniui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Piktnaudžiaujančius kvaišalais asmenis specialistai konsultuoja ir individualiai.

Kalėjimų departamento Sveikatos priežiūros skyriaus duomenimis, 2009 m. sausio 1 d. laisvės atėmimo vietose dėl diagnozuotų psichikos ir elgesio sutrikimų, vartojant narkotines ir psichotropines medžiagas, buvo registruoti 1604 suimtieji ir nuteistieji.

Kalėjimų departamento duomenimis, 2008 metais laisvės atėmimo vietų pareigūnai užkardė 67 narkotinių ar psichotropinių medžiagų patekimo į kalinimo įstaigas atvejus. Iš viso pernai paimta apie 1400 g šių medžiagų.

Per keturis šių metų mėnesius paimta apie 500 g., užkardyti 38 patekimo atvejai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų