Kauno teritorinės muitinės (KTM) pareigūnai ties Garliava sulaikė beveik milijono litų vertės rusiškų cigarečių kontrabandą. Nelegalūs rūkalai buvo paslėpti tarp į Lenkiją vežtų elektrinių šviestuvų siuntos.

Pasak Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) atstovo spaudai, mobiliosios muitininkų grupės pareigūnai, patruliuodami ties Garliava, patikrinimui sustabdė klaipėdiečio N. M. vairuojamą krovininį vilkiką "Scania".

Vyriškis pareigūnams teigė iš Kauno į Lenkiją vežantis elektrinių šviestuvų siuntą. Tačiau muitininkams patikrinus vieną iš vilkiko puspriekabėje esančių pakuočių, ten buvo rastos cigaretės "Jin Ling" su rusiškomis banderolėmis.

Tuomet nuspręsta "Scania" detaliai patikrinti Marijampolės krovinių poste. Ten ir paaiškėjo, jog daugelyje šviestuvų pakuočių slypėjo kontrabandinės cigaretės.

Iš viso muitinės pareigūnai puspriekabėje aptiko net 300 dėžių (150 tūkst. pakelių) su nelegaliais rusiškais rūkalais. Jų vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius, - 915 tūkst. litų.

MKT Marijampolės skyriuje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kontrabandos gabentojui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Vairuotojas sulaikytas dviem paroms, Marijampolės apylinkės teisme bus sprendžiamas klausimas dėl jo suėmimo.

Lietuvos muitinės pareigūnai šiemet jau sulaikė apie 120 mln. (6 mln. pakelių) kontrabandinių cigarečių, kurių preliminari vertė - apie 30 mln. litų. Sulaikytų nelegalių rūkalų kiekis liudija apie stipriai išaugusius cigarečių kontrabandos srautus. Panašus kiekis kontrabandinių cigarečių Lietuvos muitinėje buvo sulaikytas tik 2003-iaisiais.


Rašyti komentarą...
c
cc
2009-12-22 13:56:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
nu jo cizos db kainuoja :) oghoho
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų