Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus mobiliojo testavimo punkto tvarka pasikeitė, apie tai pranešė Vilniaus visuomenės sveikatos biuras. 

Vilniaus mobiliojo testavimo punkto tvarka pasikeitė, apie tai pranešė Vilniaus visuomenės sveikatos biuras. 

REKLAMA

„Facebook“ pranešama, kad bus atskirti pėsčiųjų ir automobilių srautai. 

Atnaujinama Vilniaus mobiliojo testavimo punkto tvarka – bus atskirti pėsčiųjų ir automobilių srautai.

„Vilniuje plintant labiau užkrečiamai omikron atmainai ir sparčiai blogėjant epidemiologinei situacijai, besitestuojančiųjų srautas padidėjo kelis kartus, o ateinančio savaitgalio registracijų skaičiai siekia iki 4 900 asmenų per dieną.

Per pastarąsias 5 dienas ištyrėme virš 22 tūkst. gyventojų. Tai yra tas pats, kas per 5 dienas ištirti visus Kėdainių miesto gyventojus.

Siekiant užtikrinti saugų ir greitą gyventojų ištyrimą ir stabilizuoti situaciją, buvo inicijuoti srautų atskyrimai gyventojams su simptomais ir be simptomų. Jei Sveikatos apsaugos ministerijai pateikti siūlymai bus priimti, o registracijos sistemų integracijos darbai vyks sklandžiai, pokyčius planuojame įgyvendinti jau nuo šio pirmadienio, sausio 24 d.

REKLAMA

Gyventojų srautų atskyrimo pokyčiai:

Gyventojai, turintys simptomų ar teigiamą antigeno/kaupinio rezultatą po profilaktinio testavimo, kartojantys tyrimą po įtariamo atvejo ar nevertintino rezultato – galės atvykti į testavimo punktą automobiliu kaip ir iki šiol. Jiems taip pat išlieka 2 valandų atvykimo langas – po 1 val. iki ir po registracijos laiko.

Visos kitos besitestuojančios gyventojų grupės privalės palikti savo automobilius stovėjimo aišktelėse ir į punktą ateiti pėsčiomis tiksliai savo registracijos laikui. Pokytis liečia šias grupes:

nėščiąsias ir kontraindikacijų skiepams turinčius asmenis;

asmenis po aplinkos paviršių testavimo;

asmenis prieš planines stacionarines paslaugas, įskaitant dienos chirurgijos ir dienos stacionaro paslaugas;

asmenis, turėjusius didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju (TIK gavus SMS žinutę iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) dėl taikomos izoliacijos ir nesiekiant susitrumpinti izoliacijos termino) .

REKLAMA
REKLAMA

Užsiregistravę sistemoje, gausite patvirtinančią sms žinutę, kurioje bus nurodytas atvykimo į punktą būdas (automobiliu arba pėsčiomis, automobilį palikus stovėjimo aikštelėje), data, laikas, vieta ir registracijos Nr. Tokios žinutės bus siunčiamos registracijoms nuo š. m. sausio 24 d.

Pasiekę punktą, sekite nuorodas ir klausykite punkto darbuotojų nurodymų.

Turėkite su savimi dokumentus, būkite pasirengę parodyti registracijos patvirtinimą ir dėvėkite medicininę kaukę.

Tam, kad galėtume įgyvendinti besitestuojančių gyventojų srautų atskyrimą, suorganizavome mobiliojo testavimo punkto infrastruktūros plėtrą – įsteigėme papildomus testavimo taškus (dabar jų yra 11) ir darbui juose parengėme specialistų komandas. Šis pokytis leis padidinti testavimo apimtis iki 1800 testų per dieną, o tai reiškia, kad Vilniaus miesto mobiliajame COVID-19 testavimo punkte bus galima kasdien ištirti nuo 6 000 iki 7 000 gyventojų.

Šiuo sudėtingu metu dedame visas pastangas, kad COVID-19 ištyrimo paslaugą galėtume suteikti visiems, kam ji reikalinga, o gyventojai ir jų šeimos būtų saugūs“, – rašoma „Facebook“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų