Svarbu planuojantiems keliones: sukūrta interneto svetainė saugioms kelionėms ir turizmui atnaujinti

Ar galiu važiuoti atostogų į Ispaniją? Ar man reikės karantinuotis? Ar muziejai ir restoranai jau atsidarė? Nuo pirmadienio, Europos Sąjungai skubant atverti savo vidaus sienas, atsakymus į turistams rūpimus klausimus galima rasti oficialioje Bendrijos svetainėje.

Interneto platformoje „Re-open EU“ arba adresu reopen.europa.eu keliautojai gali įrašyti šalies, kurią norėtų aplankyti, pavadinimą ir sužinoti praktinės informacijos apie joje dėl koronaviruso pandemijos taikomas visuomenės sveikatos ir saugos priemones.

Informacija platformoje yra pateikiama 24 kalbomis apie 27 ES valstybes. Joje nėra duomenų apie padėtį Jungtinėje Karalystėje ir keturias ES nepriklausančias Šengeno zonos šalis.

Pavyzdžiui, platforma pasinaudojęs Prancūzijos pilietis gali sužinoti, kad palaipsniui yra atnaujinamas greitųjų traukinių eismas į Liuksemburgą ir jau paleista 60 proc. anksčiau šiuo reisu važinėjusių traukinių.

Jeigu kas nors nori vykti į Austriją, jis ar ji privalės dėvėti apsaugines kaukes traukiniuose, o sugrįžęs į Prancūziją privalės pateikti garbės žodžiu paremtą pareiškimą, kad nejaučia jokių koronavirusinės infekcijos COVID-19 simptomų.

Informacija šioje platformoje ir atitinkamoje programėlėje bus nuolat atnaujinama, keičiantis epidemiologinei situacijai.

Dauguma ES šalių jau pirmadienį atvėrė savo vidines sienas, tačiau įvairios ES šalys gali taikyti skirtingus reikalavimus socialinio atstumo užtikrinimui, o kai kurios valstybės vis dar taiko suvaržymus atvykstantiems iš didelės rizikos vietovių.


Rašyti komentarą...
R
Raimis
2020-06-15 17:18:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laikas būtų pasikartoti gramatiką, žurnaliste...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų