Svarbios iškilmės: prezidentė svečiuojasi Vatikane

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį Vatikane dalyvauja popiežiaus Pranciškaus apdovanojimo Europos Sąjungos (ES) prizu iškilmėse, pranešė Prezidentūra.

Šventajam Tėvui penktadienį už jo moralinį autoritetą ginant pamatines ES vertybes – taiką, laisvę, žmogaus teises ir demokratiją – bus įteiktas „Politikos Oskaru“ vadinamas Tarptautinio Karolio Didžiojo apdovanojimas.

Kaip teigiama oficialiame Tarptautinio Karolio Didžiojo apdovanojimo pranešime, popiežius skleidžia gailestingumo ir tolerancijos žinią, pabrėžia Europos vienybės ir solidarumo poreikį.

Pokario metais įsteigtas Karolio Didžiojo apdovanojimas yra vienas aukščiausių politinių įvertinimų, kurį skiria Vokietijos Acheno miesto žmonės už ypatingus nuopelnus Europos vienybei, draugystės ir ryšių tarp tautų stiprinimą. Antrojo pasaulinio karo nualintoje Europoje šis apdovanojimas tapo solidarumo ir tarpusavio supratimo simboliu.

Karolio Didžiojo apdovanojimas teikiama už pastangas vienijant Europą. Premija yra pavadinta Karolio Didžiojo, frankų karaliaus, garbei, kuris jo amžininkų buvo laikomas Europos tėvu, pranešime pažymi Europos Parlamento atstovas Lietuvos žiniasklaidai.

REKLAMA

Už indėlį siekiant visos Europos vienybės ir ekonominio stabilumo, tvirtą lyderystę įveikiant sudėtingą finansinę krizę šis apdovanojimas 2013 metais buvo įteiktas Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Praeityje Karolio Didžiojo apdovanojimas įteiktas Popiežiui Jonui Pauliui II, Europos Sąjungos įkūrėjams – Jeanui Monnet, Konradui Adenaueriui, Robertui Schumanui, taip pat Didžiosios Britanijos premjerui Winstonui S. Churchilliui, JAV prezidentui Billui Clintonui, Čekijos humanistui ir šios šalies vadovui Vaclavui Havelui, Vokietijos kanclerei Angelai Merkel, Nyderlandų karalienei Beatričei ir daugeliui kitų.

 


Rašyti komentarą...
P
Petras
2016-05-06 09:15:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geras gaspadorius pirmiausiai susitvarko namie, o tada važiuoja į svečius pramogauti. Ne tas žmogus važinėja pas Popiežių. Čia kvepia sovietine dviveidyste.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų