Svarbiausi pirmadienio įvykiai trumpai

BNS pateikia svarbiausių pirmadienio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą:

Viruso plitimas. Lietuvoje per parą patvirtinti penki nauji koronaviruso atvejai, visi jie fiksuoti Vilniaus apskrityje. COVID-19 liga buvo nustatyta birželio 24 dieną traukiniu keliavusiam asmeniui ir dar keliems žmonėms. Įvežtinių atvejų skaičius per parą nepasikeitė ir nuo birželio 1 dienos tebėra 37. 

Iki liepos 6 dienos koronavirusas iš viso buvo nustatytas 1841 žmogui, serga 204 asmenys. Nuo viruso mirusiųjų skaičius nekinta – 79 asmenys.

Valstybės diena. Liepos 6-ąją Lietuvoje minint Karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dieną prezidentas Gitanas Nausėda įteikė valstybinius apdovanojimus pusšimčiui Lietuvai nusipelniusių asmenų, didelis dėmesys šiemet skirtas su koronaviruso krize kovojusiems medikams.

Valstybės dienos proga Simono Daukanto aikštėje Vilniuje įvyko iškilminga vėliavų pakėlimo ceremonija, kurioje dalyvavo šalies vadovai, buvę prezidentai, diplomatai ir kiti garbūs svečiai.   

Virusas kaimynystėje. Latvijoje per parą patvirtinti trys nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai, Estijoje – du, Lenkijoje nustatyti dar 205 užsikrėtimo atvejai ir mirė keturi anksčiau užsikrėtę žmonės, Baltarusijoje – 250 naujų atvejų ir šešios mirtys, Rusijoje – 6611 naujų atvejų ir 135 mirtys. 

Virusas Pietų Azijoje. Indija pirmadienį pranešė, kad šalyje užregistruota beveik 700 tūkst. koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, šiuo atžvilgiu šalis aplenkė Rusiją ir tapo trečiąja labiausiai pandemijos paveikta valstybe po JAV ir Brazilijos. 

Mirė italų kompozitorius. Mirė garsus kino muzikos kūrėjas Ennio Morricone (Enijas Morikonė). Kompozitoriaus gyvybė užgeso Romoje, jam buvo 91 metai. E. Morricone yra sukūręs muziką apie 500 filmų.

Rusijos žurnalistės teismas. Rusijos teismas pirmadienį pripažino žurnalistę Svetlaną Prokopjevą kalta dėl „terorizmo teisinimo“ ir skyrė jai 500 tūkst. rublių (per 6 tūkst. eurų) baudą. Ši byla išprovokavo žurnalistės šalininkų ir žmogaus teisių organizacijų Rusijoje bei užsienyje pasipiktinimą. 

Serbijos ir Kosovo derybos. Paskelbta, kad Kosovo ir Serbijos atstovai ateinantį sekmadienį Briuselyje planuoja atnaujinti derybas, kurios buvo paralyžiuotos nuo 2018 metų. Derybomis siekiama išspręsti vieną kebliausių teritorinių ginčų Europoje. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų