Svarbi žinia Dembavoje automobilio bagažinėje sudegintos merginos artimiesiems

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) šį ketvirtadienį turėjo paskelbti sprendimą byloje dėl žalos atlyginimo 2013-siais automobilio bagažinėje Dembavoje sudegintos ir pagalbos nesulaukusios merginos artimiesiems.

24

Bendra keturių pareiškėjų iš valstybės reikalaujama suma siekia net 4 mln. eurų. O sprendimas turėjo būti priimtas dar 2018-ųjų sausio pabaigoje. Bet tuomet VAAT suabejojo savo kompetencija priimti tokį atsakingą ir precendento neturintį sprendimą.

Vis dėlto, Specialioji teisėjų kolegija išsklaidė abejones ir nutarė, kad sprendimas turi būti skelbiamas būtent VAAT. Tiesa, ir šiandien sprendimo paskelbti nepavyko.

Vilniaus apygardos administracinis teismas nutarė kreiptis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą. Į šį teismą kreipiamasi prašant priimti prejudicinį sprendimą šiame ginče, ketvirtadienį paskelbė teisėja Rasa Ragulsytė-Markovienė.

Vilniaus apygardos administraciniam teismui kilo abejonių, ar Europos Sąjungos direktyvos reglamentuoja privalomą vietos nustatymo duomenų teikimą, kai skambinama iš įrenginių be SIM kortelių.

(24 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: Dembavos budeliai prašo psichiatrinės ekspertizės: girdime keistus balsus

Pabaigos nesitiki

Prieš šios dienos teismo posėdį naujienų portalas tv3.lt susisiekė su advokatu Mariumi Rindinu, atstovaujančiu Ryšių reguliavimo tarnybą (atsakovas – Lietuvos valstybė).

Pašnekovas atskleidė esminius šios bylos niuansus ir teigė, kad netiki, jog šios dienos sprendimu rezonansinėje istorijoje bus padėtas taškas: „Posėdis, kai turėjo būti skelbiamas sprendimas vyko dar sausio mėnesį. Po posėdžio teismas išėjo priimti sprendimo, bet to nepadarė. Teismui kilo abejonių ar ši byla teisminga administraciniams teismams.

Paprastai šnekant, kilo klausimas, ar teismas šią bylą apskritai gali nagrinėti. Teismas kreipėsi į Specialiąją teisėjų kolegiją. Ji nustatė, kad šis teismas yra kompetetingas ir jis turi atnaujinti bylą. Šį mėnesį jau vyko posėdis, o sprendimas priimamas dabar, nes dar sausį ši byla buvo išnagrinėta iš esmės.“

REKLAMA

Advokatas net neabejojo, kad po šio sprendimo lauks Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas. „Tai rezonansinė byla, nėra teismų praktikos tam tikrais klausimais. Tad apeliacijoms šansai yra itin dideli. Vien valstybę atstovauja trys institucijos. O dar yra keli pareiškėjai, kurie nepalankaus sprendimo atveju tikrai skųs tai apeliacine tvarka.

Tiesa, šiandien įmanomas ir dar vienas scenarijus. Viena iš opcijų, kad pareiškėjai gali kreiptis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą dėl tam tikrų išaiškinimų. Tokiu atveju byla dar ilgai nepasibaigtų“, - pasakojo advokatas M. Rindinas.

Pašnekovas patvirtino, kad bendrai iš valstybės reikalaujama priteisti apie 4 mln. eurų: „Ir dar atskirai yra pareiškėjų reikalavimai, bet mintinai sumų negaliu pasakyti. Pagrindinis dalykas – per teismo posėdžius neakcentavo nė viena šalis tos sumos. Buvo keliami klausimai – „Ar valstybei turėtų kilti atsakomybė?“, „Ar valstybė turėtų prisiimti atsakomybę už nusikaltėlių veiksmus?“. Šioje byloje yra daug teisinės atsakomybės klausimų. Iš esmės tai galėtų būti precendento galią turintis sprendimas. Tad tikrai turėtume „nukeliauti“ iki aukščiausios instancijos.“

Žiaurus nusikaltimas

2013 metų rugsėjį Panevėžio rajone du vyrai išžagino nepilnametę ir uždarė į bagažinę. Nusikaltėliai iš jos telefono neatėmė. Pagrobta ir uždaryta automobilio bagažinėje mergina 10 kartų, daugiau nei valandą skambino Bendrosios pagalbos centrui (BPC) prašydama pagalbos, tačiau jos nesulaukė ir prarado galimybę būti išgelbėta.

BPC įranga nerodė nukentėjusiosios mobiliojo ryšio telefono numerio, be kurio šios įstaigos darbuotojai negalėjo nustatyti skambinančiosios tikslios buvimo vietos. Po valandos gelbėtojai gavo pranešimą apie miške atvira liepsna degantį automobilį.


Rašyti komentarą...
r
reiktu
2018-06-21 12:22:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
tuos gaidzius visiems eu pdrams praleist po 1centa.pinigu butu
Atsakyti
0

T
Taip
2018-06-21 13:14:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokiuos reikia viešai deginti ant laužo miesto aikštėj, o dabar sėdi, mokesčiu mokėtojai išlaiko ir dar sąlygas kelia, jiems mat blogai kalėjime, jokio pasigailėjimo tokiems
Atsakyti
0

V
Vytautas
2018-06-21 13:45:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas - tie, kurie nereagavo į merginos pagalbos šauksmą, kad vaikšto laisvi ir juokiasi iš lietuviškos teisinės valstybės? Visus juos iki vieno paimti trumpai už kiaušinių ir tegu sumoka tuos 4 mln. Eurų. Lietuvos teisėjai bijo priimti nuosprendį, kad nebūtų išmesti iš teisėjų mafijos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų