Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kraupi 40 metų santuokoje praleidusios poros gyvenimo atomazga. Moteris negyva, o vyras 9 metams siunčiamas už grotų.

Kraupi 40 metų santuokoje praleidusios poros gyvenimo atomazga. Moteris negyva, o vyras 9 metams siunčiamas už grotų.

REKLAMA

Vyras konflikto metu buvo girtas, todėl net negalėjo aiškiai papasakoti, kaip viskas nutiko. Jis gynėsi, kad žmonos nesmaugė ir nežalojo peiliu.

Lyg būtų dar maža, kaltinamasis nužudymu teisme pateikė cinišką versiją: „Ji peilį buvo pasiėmusi, galėjo būti, kad pati susibadė.“ Kraupus nusikaltimas įvykdytas 2021 m. rugsėjo 30-ąją, apie 1.30 val., Klaipėdoje esančiuose namuose.

Vytautas G., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, tarpusavio konflikto su savo žmona metu ne mažiau kaip 4 kartus peiliu dūrė moteriai į kaklą ir dilbį.

Jis padarė tris durtines-pjautines žaizdas kaklo kairėje pusėje ir stubure. Tada dar sudavė ne mažiau kaip penkis kartus į įvairias moters kūno vietas.

REKLAMA

Nukentėjusiajai buvo sulaužyti šonkauliai. Dėl sužalojimų nutrūko galvos smegenų aprūpinimas krauju, deguonimi, todėl išsivystė negrįžtami procesai galvos smegenyse. Konstatuota, kad mirtį lėmė smaugimo veiksmai.

Daug ko neprisimena

Kaltinamasis Vytautas G. teisme kaltu prisipažino, tačiau tikino, jog visko dabar neprisimena. Vyras pasakojo, kad namuose buvo dviese su žmona.

Tada kilo nedidelių pykčių, abu buvo šiek tiek išgėrę, pykosi dėl nepabaigtos sukasti prie šiltnamio žemės. Teigė, kad nesupranta, kaip žmona galėjo būti ir sužalota, ir sumušta, ir pasmaugta, ir nudurta.

REKLAMA
REKLAMA

Jis negali pasakyti, nuo ko ji mirė. Jis žmonos lyg ir nesmaugė, su peiliu tikrai nedūrė. Ji peilį buvo pasiėmusi, todėl, anot kaltinamojo, galėjo būti taip, kad pati susibadė. Žudikas teigė, kad žmonos tikrai smaugė, todėl nežino, kaip atsirado smaugimo žymės. Jis bėgo iškviesti greitosios, nes tuo metu moteris dar buvo gyva.

Kaimynai jam padėjo tą vakarą iškviesti greitąją, jau buvo sutemę. Nebegali pasakyti, kaip suprato, kad reikia iškviesti greitąją. Esą ji pati to paprašė. Atvažiavo greitoji ir policija. Vyras dar kartą pakartojo, kad žmonos nesmaugė, jis tik gynėsi, stūmė, kad prie jo nelįstų ir nesidaužytų.

Vytautas G. pridūrė, kad labai gailisi, jog taip įvyko, kartu pragyveno virš 40 metų. Jie kartu užaugino du sūnus, abu gyvena užsienio šalyse.

Teigė, kad su žmona jie sutarė gerai, būdavo, kad susipykdavo, tačiau nesimušdavo. Pridurta, kad alkoholį vartodavo saikingai, gal kartą per savaitę. Išgėrus jo sveikata pagerėdavo.

Tą vakarą jis su žmona visą dieną buvo namuose. Apie 19.30 val. jis vienas nuėjo į kaime esančią parduotuvę nusipirkti alkoholio. Nusipirko 0,5 l talpos butelį degtinės, kurį jie su žmona kartu išgėrė.

REKLAMA
REKLAMA

Jie gėrė kambaryje, žmona papjaustė užkandos. Begeriant žmona jam pradėjo priekaištauti, kad jis nesukasė daržo prie šiltnamio. Nuo to ir prasidėjo žodinis konfliktas, vienas kitą vadino necenzūriniais žodžiais.

Jis kambaryje sėdėjo ant sofos. Tada ji pripuolė prie jo ir sudavė jam delnu ne mažiau kaip du kartus į veidą. Jis tada žmoną nustūmė, bet ji vėl puolė ant jo. Tada jis atsistojo, jie apsistumdė. Daugiau detalių vyras teigė neprisimenantys arba prisimenantis miglotai.

Sakė, kad užmigo

Teisme liudijo kaimynė, pas kurią vyras atėjo prašydamas iškviesti pagalbą. Moteris pasakojo, kad kaltinamąjį pažįsta, daug metų gyveno kaimynystėje.

Teigė, kad jis yra ramus žmogus, nekonfliktuodavo, negirdėjo, kad jie su žmona pyktųsi.

Vyras pas ją atėjo ryte, apie 6 val., ir prašė paskambinti greitajai. Pasakė, kad žmona negyva, teigė, jog vakare užmigo, paskui pažiūrėjo ir pamatė, kad jau nebegyva.

Nieko nepasakojo nei apie konfliktą, nei apie degtinę, jis atrodė blaivus. Ji paskambino pagalbos telefonu 112, bet jis pats kalbėjo, viską papasakojo.

REKLAMA
REKLAMA

Jis sakė, kad smurto nebuvo, du kartus paklausė, ar su medikais atvyks ir policija. Pakalbėjęs išėjo namo.

Už grotų – 9 metams

Teismas nusprendė Vytautą G. pripažinti kaltu dėl nužudymo ir nubausti jį laisvės atėmimu 9 metams.

Nuspręsta Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos prašymą dėl antrinės teisinės pagalbos išlaidų 374,46 Eur priteisimo iš Vytauto G. atmesti.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos, o suimtam nuteistajam nuo nuosprendžio nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant Klaipėdos apygardos teisme.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų