Likus kelioms savaitėms iki Seimo rinkimų Katalikų bažnyčios dvasininkai egzaminavo rinkimuose dalyvaujančių partijų atstovus.
Antradienį Kauno arkivyskupijos organizuotame susitikime su dvasininkais bei tikinčiaisiais, kuriame dalyvavo ir Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, politikai turėjo atsakyti į dvasininkų klausimus – kiek jiems ir jų atstovaujamoms partijoms svarbus kultūrinis ir religinis paveldas, kaip jie ketina ginti tradicinę šeimą ar kitas bendro gyvenimo formas.
Dvasininkai taip pat domėjosi rinkimuose besivaržančiųjų požiūriu į gyvybės apsaugą, numatomus veiksmus apsaugant paauglius nuo alkoholio, pertvarkant švietimą, stiprinant dorinį ugdymą.
Politikai turėjo atsakyti, kaip ketina sumažinti atskirti tarp turtingųjų ir skurdžiausiųjų arba – kaip numato siekti, kad būtų vykdomas vienas iš Dievo įsakymų – „nemeluoti“, arba kaip žada srpęsti nekilnojamojo bažnyčios turto grąžinimo klausimus.
Atsakydami į šiuos klausimus dauguma susitikime dalyvavusių dvylikos partijų atstovų tikino esantys už tradicinę šeimą ir žadėjo patriotiškai auklėti ateinančias kartas.
Atsakydami į renginio organizatorių pateiktus klausimus, dvylikos iš šešiolikos rinkimuose į Seimą dalyvaujančių partijų atstovai sutartinai pabrėžė šeimos instituto svarbą.
Politikai taip pat pasisakė už gyvybės apsaugą, tačiau už visišką abortų draudimą pasisakė tik partijos Jaunoji Lietuva pirmininkas Stanislovas Buškevičius.
Kalbėdami apie kovą su alkoholizmu, politikai žadėjo riboti alkoholio reklamą ir skatinti jaunimo užimtumą.
Bene originaliausią kovos su alkoholizmu būdą pasiūlė Lietuvos socialdemokratų sąjungos atstovas, pažadėjęs nacionalizuoti alkoholio pramonę.
Kiek nuosaikesnis buvo S.Buškevičius, pasiūlęs kovos su alkoholizmu patirties pasisemti iš musulmonų šalių.
Tas pats S.Buškevičius kalbėdamas apie tautino ir dorinio ugdymo stiprinimą šalies mokyklose kosmopolitizmą prilygino tautos moraliniam genocidui, o pirmuoju partijos Tvarka ir teisingumas rinkimų sąraše įrašytas Valentinas Mazuronis kalbėjo apie „Tautinio pasididžiavimo programos“ būtinybę.
Baigdamas susitikimą, Kauno arkivyskupijos atstovas spaudai Darius Chmieliauskas pasiūlė susitikime dalyvavusiems politikams sau patiems atsakyti į nespėtą užduoti nekilnojamo bažnyčios turto grąžinimo klausimą.