Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai Kauno apylinkėse sulaikė keturis automobilius ir 4,6 mln. litų vertės rūkalų kontrabandą. Tai didžiausia muitininkų aptikta cigarečių kontrabanda šiemet Lietuvoje.

Du sulaikyti kontrabandininkai Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo sprendimu suimti mėnesiui.

Per pirmąsias dvi 2010 metų savaites Lietuvos muitinės pareigūnai jau sulaikė beveik 40 mln. vienetų nelegalių rūkalų. Tuo tarpu per 2009-uosius Lietuvos muitinėje iš viso sulaikyta 120 mln. vnt. cigarečių.

Pasak MKT atstovo spaudai, tęsdami ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos, muitinės kriminalistai vienu metu patikrino kelias vietoves Kauno apylinkėse. Turėta įtarimų, jog šiose vietose gali būti sandėliuojami nelegalūs rūkalai.

Pirmiausia MKT pareigūnai atvyko į vieną Kauno rajono Alšėnų seniūnijos Padainupio kaimo sodybų. Netikėtas muitinės kriminalistų pasirodymas sukėlė paniką tarp sodybos gyventojų: iššokęs iš kieme stovėjusio vilkiko "Volvo", automašinos vairuotojas bandė sprukti, tačiau po neilgai trukusių gaudynių buvo sulaikytas.

Sodybos šeimininkas G. R. irgi neapsidžiaugė išvydęs pareigūnus. Minėtas asmuo dar 2004 m. buvo sulaikytas gabenant 67 dėžes kontrabandinių cigarečių, o po trejų metų su nelegaliais rūkalais jau įkliuvo Danijoje.

REKLAMA

Kaip netrukus paaiškėjo, G. R. nemetė nelegalaus verslo: trys sodybos kieme buvę krovininiai automobiliai - vilkikas "Volvo" su puspriekabe, sunkvežimis "Renault" ir mikroautobusas "Fiat" - buvo prikimšti kontrabandinių cigarečių.

Dar vieną krovininį vilkiką "Renault", taip pat pilną nelegalių rūkalų, MKT pareigūnai aptiko netoli minėtos sodybos Kaune, Aleksoto pakraštyje. Šis vilkikas buvo paliktas vienos degalinės automobilių stovėjimo aikštelėje.

Iš viso muitininkai sulaikė 678 tūkst. pakelių (13 mln. 564 tūkst. vnt.) įvairių rūšių kontrabandinių cigarečių. Preliminari sulaikytos kontrabandos vertė - 4 mln. 652 tūkst. litų.

Abu sulaikytieji, G. R. ir J. K., Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo sprendimu buvo suimti mėnesiui. MKT Nusikaltimų tyrimų skyriuje tęsiamas ikiteisminis tyrimas.

MKT nuotr.


Rašyti komentarą...
c
c
2010-01-19 13:33:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
ooo dar daugiau nei vakar :) krc gerai varo =D
Atsakyti
0

a
as
2010-01-19 21:50:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
zmones neina vogti susimasto kad ir nelabai legalu versla, tai ir tai matai baudzia... o kazin kodel taip daro, kam reikia uzsiimti tokiais dalykais, ar tik nebus cia valstybe kata, kad neduoda legaliai uzsidirbti duonai...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų