Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tautininkų sąjunga, Lietuvos centro partija ir Lietuvos socialdemokratų sąjunga pirmadienį įkūrė politinį susivienijimą „ Lietuvą Lietuvoje“, kurio pagrindinis uždavinys – sustabdyti Lietuvos politinę, teisinę bei socialinę griūtį ir atkurti dabartinių politikų ignoruotą nacionalinę politiką.

REKLAMA

„Lietuvos centro partija, Tautininkų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų sąjunga, jos vadovai šiandien pasirašysime programinių gairių deklaraciją“, – politinio susivienijimo įkūrimo pradžią Eltoje pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje paskelbė Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila.

Jo teigimu, susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ nebus trumpalaikis – jis kuriamas ilgam.

REKLAMA
REKLAMA

Socialdemokratų sąjungos pirmininkas Arvydas Akstinavičius pažymėjo, kad įprasta, jog politiniai susivienijimai ir koalicijos yra kuriamos „iš kito galo“, pirmiausia pasidalinant politinius postus, o tik tuomet derinant principines pozicijas, tačiau susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“, atvirkščiai, pradeda būtent nuo jų suderinimo.

„Šios trys organizacijos sugebėjo paruošti, suderinti programinių gairių deklaraciją. Tai yra, mano manymu, Lietuvos politiniame gyvenime labai svarbus žingsnis, nes bet kokie politiniai susivienijimai ar koalicijos paprastai yra kuriamos iš priešingo galo. Daromas priešingas veiksmas – suderinami postai, pasidalinamos ministerijos, o po to jau bandoma derinti pozicijas, programinius dalykus, jeigu jie apskritai figūruoja parlamentinių partijų spektre“, – pažymėjo jis.

A. Akstinavičiaus teigimu, politinis susivienijimas yra atviras nevyriausybinėms, visuomeninėms ir profesinių sąjungų organizacijoms, tačiau jų pritraukimas nėra pagrindinis tikslas – tuo siekiama, kad visuomenė vykdytų susivienijimo kontrolės funkciją.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes kviečiame, kad jie būtų kaip kontrolės mechanizmas ateičiai, kad susivienijimo veikla būtų kontroliuojama visuomenės nuo pačių pirmų gyvavimo dienų. Mes jau pirmus žingsnius darome, tie pageidavimai yra išreikšti ir ateityje mes to sieksime ir prašysime iš visuomenės būtent tokios pagalbos“, – pažymėjo jis.

A. Akstinavičiaus teigimu, tai vienas pagrindinių bruožų, kuo susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ skiriasi nuo kitų politinių jėgų.

„Tai, manau, yra vienas aspektas, kuo mes iš esmės skiriamės nuo kitų politinių darinių“, – sakė jis.

Lietuvos centro partijos pirmininko Eugenijaus Skrupskelio teigimu, minėtos trys organizacijos apima platų – nuo kairės iki dešinės – politinį spektrą, tačiau, nepaisant to, sugebėjo suderinti bendras pozicijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų