• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Net ir 5 metams prarastos teisės neatbaidė vilniečio Vytauto J. nuo vairavimo išgėrus. Tik šįkart vyras tiek prisivirė košės, kad teks savo elgesį keletą mėnesių apgalvoti laiką leidžiant už grotų.

Net ir 5 metams prarastos teisės neatbaidė vilniečio Vytauto J. nuo vairavimo išgėrus. Tik šįkart vyras tiek prisivirė košės, kad teks savo elgesį keletą mėnesių apgalvoti laiką leidžiant už grotų.

REKLAMA

Bylos duomenimis, Vytautas J., žinodamas, kad teismas jam 5 metams uždraudė vairuoti transporto priemones, sėdo prie pažįstamai priklausančio automobilio ,,Opel“ vairo.

Neturėdamas teisės vairuoti ir būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kai policijos pareigūnai tikrinimo metu nustatė, kad jo iškvėptame ore yra 2,65 promilių etilo alkoholio koncentracija, jis sukėlė eismo įvykį ir po to dar spruko iš įvykio vietos vos nesužalodamas žmogaus.

Girto vairuotojo istorija

Kaltinamasis Vytautas J. teisiamojo posėdžio metu parodė, kad tą dieną buvo pas mamą, buvo draugo gimtadienis, todėl jis išgėrė.

REKLAMA
REKLAMA

Reikėjo mamos draugo pažįstamą vežti į Vilnių. Tada sėdo už vairo kitas žmogus, bet jis nekaip važiavo, todėl sustojo kolonėlėje ir Vytautas J. persėdo už vairo.

REKLAMA

Paskui buvo sulaikytas policijos pareigūnų. Mašina stovėjo jau kieme ir atvažiavo pareigūnai. Įvykis buvo 2023-ųjų vasarą.

Jis vairavo automobilį „Opel Signum“, kuris priklausė pažįstamai. Apie tai, kad jis vairuos, ji nežinojo. Kai vairavo, buvo girtas, spėjo išgerti 5-6 butelius alaus.

Vytautas J. pripažįsta, kad įpūtė 2,65 promiles. Kai vairavo, nepasakytų kad jautėsi neblaivus. Jis taip pat papasakojo ir apie incidentą su kitu vairuotoju.

Kiek atsimena, tas žmogus užlindo į priekį, avarinį įjungė, stabdė, jis sustojo, aplenkė jį, jis vėl aplenkė ir kirto per stabdžius, jis taip pat kirto.

REKLAMA
REKLAMA

Gal kažkiek ir palietė tą automobilį, nors ant automobilių nebuvo jokių žymių. Kai vairavo, esą nežinojo, kad jam draudžiama vairuoti transporto priemones.

Apie tai tyrėjai sakė ir iš jos pirmą kartą išgirdo, iki to laiko nežinojo. Iš probacijos niekas neskambino ir neperspėjo.

Apie paskutinius teismo sprendimus jis esą nieko nežinojo. Parodžius kaltinamajam probacijos vykdymo planą, kaltinamasis patvirtino, kad pasirašė plane.

Teigė, kad turbūt serga, nes turi priklausomybę nuo alkoholizmo. Dabar yra užsikodavęs, negeria 4 mėnuo ir nevairuoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Liudininko parodymai

Liudytojas M. A. pasakojo, kad jam važiuojant Vilniaus centro link, su įmonei priklausančiu automobiliu NISSAN QASHQAI, pajuto lengvą smūgį į automobilio galą.

Jis išlipo iš minėto automobilio pažiūrėti, kas atsitiko, o į jo automobilį atitrenkęs vairuotojas taip pats išlipo. Kiek prisimena, į jį įvažiavęs automobilis buvo juodos spalvos „Opel“.

Tam vairuotojui pasakė, kad automobilis „Nissan“ yra įmonės, todėl reikės pildyti eismo įvykio deklaraciją. Sutarė, kad šiek tiek patrauks savo automobilį į priekį, kadangi „Opel“ automobilio priekis buvo visiškai prigludęs prie „Nissan“ automobilio galo.

REKLAMA

Šiek tiek pavažiavus į priekį, pasimatė, automobilio „Opel“ priekiniai valstybiniai numeriai, kurie buvo nukritę. Tas vyriškis pasiūlė susitarti, tačiau jis nesutiko ir vėl pakartojo, kad automobilis ne jo.

Taigi paskambino bendruoju pagalbos telefonu 112, pranešė apie eismo įvykį ir kad lauks policijos vietoje, nes vairuotojas buvo galimai neblaivus. Pasižiūrėjus į vyriškio veido bruožus matėsi, kad galimai ne pirmą dieną vartojo alkoholį, taip pat buvo nekoordinuoti judesiai, nerišli kalba.

REKLAMA

Kai tas vyriškis išgirdo, ką jis šnekėjo ir kad pasakė automobilių valstybinius numerius, diktavo raides, šiek tiek pastovėjęs, sėdo atgal į savo „Opel“ automobilį ir pradėjo važiuoti. Jis atsistojo tarp mašinų, nes norėjo užkirsti šiam kelią ir kad šis negalėtų pasišalinti iš įvykio vietos.

Tačiau šis į jį nekreipė dėmesio, suko ratus ir važiavo tiesiai į jį. Likus maždaug apie 20 cm, jis pasitraukė, ir kaip tik spėjo ištraukti mobilųjį telefoną, kad galėtų nufilmuoti, kaip minėtas vyriškis šalinasi iš eismo įvykio vietos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jam pasitraukus į šalį šis tiesiog nuvažiavo. Jis matė vairavimo faktą ir pats dėl to vos nenukentėjo. Kai šis nuvažiavo, jis iš karto paskambino bendruoju pagalbos numeriu 112 ir pranešė, kad vyriškis su automobiliu „Opel“ šalinasi iš eismo įvykio vietos.

Buvo nuspręsta, kad tikslinga sekti šią mašiną, todėl visą laiką tą darė, kol pamatė, kur sustojo „Opel“ vairuotojas. Tada liudininkas užblokavo vienintelį įvažiavimą ir išvažiavimą. Kol sekė, visą laiką buvo sujungtas su policijos pareigūnais.

REKLAMA

Kai jau užblokavo kelią, laukė policijos pareigūnų. Kai atvažiavo policijos pareigūnai, nurodė, kad vyriškis ir kiti buvę asmenys automobilyje užėjo už namo, tačiau jis šių toliau nesekė.

Teismo verdiktas

Vilniaus miesto apylinkės teismas nusprendė Vytautą J. pripažinti kaltu dėl vairavimo išgėrus ir paskirti jam 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Šįkart vyrui paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – uždraudimas naudotis teise vairuoti kelių transporto priemones 7 metų laikotarpiui.

Taip pat nuspręsta konfiskuoti iš Vytauto J. automobilio ,,Opel Signum“ vertę atitinkančią pinigų sumą – 1 810 eurų valstybės naudai.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų