• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidaus reikalų ministerijos (VRM) vadovybė ateinančią savaitę prezidentūrai įteiks paaiškinimą dėl sumanymo sujungti dvi teisėsaugos tarnybas.

REKLAMA
REKLAMA

Nesiryžo komentuoti

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė neseniai viešai pareiškė siūlanti sujungti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT) ir Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI). Tai prezidentė sakė vardydama svarbiausius 2010 metų prioritetus. Premjeras Andrius Kubilius pabrėžtinai siekdamas išlikti lojalus šalies vadovei teigė, kad toks siūlymas bus sėkmingai įgyvendintas.

REKLAMA

Ši žinia nustebino aukščiausius VRM vadovus. Jie suskubo D. Grybauskaitei rengti dokumentus dėl galimų grėsmių ir juos įteikti artimiausiu metu. 

„Balsas.lt savaitės“ paklaustos apie būsimas permainas FNTT atstovė Rūta Andriuškaitė ir Evelina Povilaitytė,Valstybinės mokesčių inspekcijos Viešųjų ryšių skyriaus specialistė, tarsi susitarusios atsakė: „Šios situacijos nekomentuojame.“

VRM įžvelgia grėsmę

REKLAMA
REKLAMA

„Susidaro įspūdis, kad prezidentė išplatino iki galo neparuoštą informaciją arba nežinojo, apie ką kalba. Nestebina, kad šios dvi institucijos atsisakė komentuoti, nes tie, kas prieštarauja aukščiausiems šalies pareigūnams, iškart netenka postų, − portalui balsas.lt prasitarė gerai VRM veiklos užkulisius išmanantis pašnekovas, prašęs neminėti jo vardo. − Šiomis dienomis VRM vadovai prezidentūrai intensyviai ruošia dokumentą, kuriuo remiantis bus argumentuotai įvertintos galimos grėsmės, jei šios dvi institucijos bus sujungtos.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

FNTT nepasigailėjo ir oligarchų

Šaltinių teigimu, Valstybės kontrolės darbuotojai labai prisidėjo inicijuodami nuostatą suvienyti FNTT ir VMI pajėgas. Tačiau jie pamiršo tai, jog FNTT pastaraisiais metais viena efektyviausių rezultatų pasiekiančių teisėsaugos tarnybų šalyje. Šios tarnybos agentai atskleidė ne vieną finansinėmis aferomis įtariamą žinomą verslininką ar stambias verslo bendroves. Prieš keletą metų FNTT pareigūnai buvo prispaudę uodegą ir turtingiausiu šalies žmogumi tituluojamam Bronislovui Lubiui. Tąsyk tam tikrų dvejonių sukėlė kelios oligarchui priskiriamos įmonės ir jų pateiktos finansinės ataskaitos.

REKLAMA

Anonimu panorusio išlikti ilgus metus teisėsaugoje dirbančio pareigūno teigimu, dėl aukščiausių šalies vadovų neįžvalgumo siekiant sujungti FNTT ir VMI reikėtų keisti ne tik šiuo metu galiojantį Baudžiamąjį kodeksą, bet ir kovos su pinigų plovimu, terorizmu bei operatyvinės veiklos įstatymus.

REKLAMA

TIK FAKTAI

2002 metų balandį įsigaliojo Lietuvos Respublikos finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos įstatymas. Pagal jį Mokesčių policijos departamentas prie VRM pertvarkytas į FNTT. Nustatytos naujos, labiau valstybės finansų apsaugai skirtos šios tarnybos funkcijos, išspręsta mokesčių administravimo sistemos institucijų revizijų ir kvotos funkcijų dubliavimo problema. Taip pat nustatyti specialūs, t. y. skirti tiesiogiai valstybės finansų apsaugos funkcijai vykdyti, tarnybos pareigūnų įgaliojimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2002 metų gegužę Vyriausybė priėmė nutarimą Nr. 747 „Dėl institucijos, atsakingos už bendradarbiavimą su Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF), paskyrimo“.  Pagal jį FNTT tapo atsakinga už bendradarbiavimą su OLAF.

Pagal OLAF nuostatus dabar būdami savarankiški FNTT pareigūnai net 156 pasaulio šalyse gali rinkti ir su kolegomis užsienyje keistis finansine žvalgybine informacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų