STT sulaikė Santaros klinikų direktorių Kęstutį Strupą Papildyta 15.18 val.

Teisėsauga atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo ir stambaus masto kyšininkavimo bei papirkimo Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose. Pareigūnai sulaikė dalį su neteisėta veikla galimai susijusių asmenų, sulaikytas ir klinikų direktorius.

Tyrimą atlieka Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), vadovaujant Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriui. Sulaikytas ligoninės Informatikos ir plėtros centro direktorius Romualdas Kizlaitis.

Sulaikė direktorių

Generalinėje prokuratūroje vykusioje spaudos konferencijoje STT Vilniaus valdybos Ikiteisminio skyriaus viršininkas Ramūnas Lukošius informavo, kad sulaikyta ir daugiau asmenų, tarp jų – ir Santarų klinikų generalinis direktorius Kęstutis Strupas.

„Kyšininkavimo mechanizme dalyvauja Santaros klinikų valstybės tarnautojams prilyginti asmenys, o taip pat stambaus ir mažesnio kapitalo juridiniai asmenys, veikiantys per savo darbuotojus“, - kalbėjo R. Lukošius.

Kaip įtariama, Santaros klinikų atstovai iš juridinių asmenų reikalavo neteisėto finansinio atlygio dėl laimėtų viešųjų pirkimų

„Mes turime duomenų, kad Santaros klinikų atstovai iš juridinių asmenų iš jų darbuotojų reikalavo tam tikrų sumų, kyšių. Tie kyšiai buvo maskuojami paramos forma. Per 2017 m. buvo atliekami Santaros klinikose viešieji pirkimai. Būtent šių viešųjų pirkimų srityje buvo, kaip mes įtariame, reikalaujami kyšiai. Pirkimų sumą viršija 2 mln. eurų“, - teigė R. Lukošius.

STT turi pagrindo įtarti, kad parama buvo naudojama asmeniniais tikslais, ne tik klinikų reikmėms patenkinti.

„Svarbiausia tai, kad reikalavimai yra maskuoti prisidengiant, kad tai yra labdara klinikoms, taip bandant nukreipti dėmesį. Esmė ta, kad kyšiai yra reikalaujami būtent iš tų juridinių asmenų atstovų, kurie ir dalyvauja viešuosiuose pirkimuose, ne iš pašalinių. Jiems yra pažadama, kad už teisėtą ar neteisėtą veikimą jie turės privilegijų, laimės ir tokiu būdu atsilygins per paramą“, - kalbėjo STT atstovas. Pareigūnai ketvirtadienį atliko ne vieną dešimtį kratų ir kitų procesinių veiksmų su nusikaltimu galimai susijusių asmenų darbo vietose, automobiliuose ir gyvenamosiose vietose.

REKLAMA

Ministerija nusiteikusi bendradarbiauti

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga trečiadienį žurnalistus informavo, kad STT ministerijai pranešė apie veiksmus klinikose, bet daugiau detalių pats ministras nežino.


Rašyti komentarą...
S
STT
2018-02-21 15:59:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Normalu cia lietuvoj.Tuoj i lopa gaus STT ir viskas bus ok ir dirbs toliau sau tas idiotas
Atsakyti
-1

j
jonas
2018-02-21 16:03:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
NORMALU LIETUVOJ TAI:KASDIENYBE. Stt tuoj gaus ir paleis idiota sita toliau dirbti
Atsakyti
0

G
Gintautas
2018-02-22 12:05:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Esu ne kartą. gydėsis "Santaros"klinikose,atliktos sudėtingos operacijos.Dziaugiuosi,kad operacijos. buvo sėkmingos,gydytojai labai kvalifikuoti,slauga aukšto lygio.Manau,deka Generalinio direktoriaus akademiko K.Strupo organizacinės veiklos dėka.Valstybe nepajėgi užtikrinti reikiamo finansavimo,tenka pasitelkti rėmėjus.Siulyciau nezlugdyti vienos geriausių Pasaulio klinikų veiklos.Jos gydymo lygį įvertino ir prezidentas V.Adamkus ir europarlamentarai V.Andriukaitis
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų