STT sudėliojo visus akcentus: teismo nutartyje buvo leista paimti ir paties Puidoko telefonus

Seimo nario Mindaugo Puidoko kaltinimų sulaukusi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) penktadienį sudėliojo visus akcentus apie ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai pareikšti M. Puidoko padėjėjui Kęstučiui Motiečiui bei azartinių lošimų ir lažybų bendrovės „Tete-A-Tete“ savininkui Samoilui Kacui.

Iš STT paaiškinimų galima spręsti, kad Vilniaus apylinkės teismas suteikė leidimą pareigūnams atlikti kratą Darbo partijos frakcijos atstovo M. Puidoko kabinete, kuris yra ir įtariamo padėjėjo darbo vieta. Pagal nutartį buvo leidžiama paimti ikiteisminiam tyrimui reikšmingus daiktus ir dokumentus, įskaitant ir Seimo nario M. Puidoko du mobiliuosius telefonus, kurių jis nenorėjo atiduoti ir dėl kurių kilo grumtynės tarp parlamentaro ir STT pareigūnų.

M. Puidoko asmens kratai leidimas nebuvo išduotas, bet toks sprendimas priimtas parlamentarui nevykdant pareigūnų reikalavimų ir neatiduodant mobiliųjų telefonų.

Pats parlamentaras po grumtynių atskubėjo į parlamento plenarinių posėdžių salę, kur viešai pasiskundė, kad STT pareigūnai neva jį užpuolė, smurtavo, suplėšė drabužius ir smaugė. Jis neminėjo nesutikęs pareigūnams atiduoti telefonų.

REKLAMA

STT remiasi 2020 m. kovo 9 d. Konstitucinio Teismo nutarimu, kuriuo paaiškinamos teisinio imuniteto ribos. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas ir konstitucinės teisės specialistas Vytautas Sinkevičius taip pat laikėsi nuomonės, jog Seimo narys negali prisidengti imunitetu arba taip interpretuoti imunitetą, kad jis neleistų surinkti įrodymų, patvirtinančių arba paneigiančių Seimo nario atsakomybę prieš įstatymą.

Portalas tv3.lt primena kad STT pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Seimo nario, konservatoriaus Mato Maldeikio pareiškimą apie bandymą jį papirkti.

Kaip manoma, M. Puidoko padėjėjas K. Motiečius Seimo Biudžeto ir finansų komiteto nariui M. Maldeikiui pasiūlė 50 tūkst. eurų kyšį norėdamas sustabdyti įstatymų, kurie susiję su lošimų automatų apjungimu į bendrą sistemą bei loterijų ir lošimų mokesčio tarifų padidinimu, svarstymu ir priėmimu.

Įtarimai šiuo metu pateikti M. Puidoko padėjėjui K. Motiečiui ir azartinių lošimų ir lažybų bendrovės „Tete-A-Tete“ savininkui S. Kacui.


Rašyti komentarą...
P
Pensininkas
2021-06-11 16:42:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas tas Sinkevicius?Tai konservatoriu gerai apmokamas zmogus.Ponas Sinkeviciau,atsakyk mums apvogtiems pensininkams per pirmaja krize,kada grazinsite pavogtus pinigus uz ypatingai kenskmingas darbo salygas.Kur ziuri konstitucinis teismas leides apvogti,o paskui uzmirses itraukti i grazinimo sarasa .Sinkeviciau ,mes ligoti, prarade sveikata reikalaujame atsakymo.Nejaugi Lietuva ne demokratine ir ne teisine valstybe?Skvernelio vyriausybe pernai grazino 10% konservatoriu pavogtu pinigu.Ne visi Lietuvoje yra vagys.
Atsakyti
-10

P
Petras
2021-06-11 15:57:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Maldeikiukas po men laiko tik kreipesi i stt be jokiu irodimu be nieko, cia aisku kaip diena kad kaska koncervartoriai jau rezga, nes maldeikiukas ner uzimantis geras pareigas kad jam siulyt ir ner tokio politiko kad siulytu kisius koncervatoriams zinant kokie jie ir ipas maldeikiukui ir jo mamutei
Atsakyti
-13

J
Jo
2021-06-11 16:15:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Maldeikiukas irgi yra geras ,galvojo kad praeis be pasekmių kai jau riestai pačiam tada pranešė,būtinai tokius šiukšlės mesti iš seimo,tiek Maldeikiuka, tiek Puidoka vagių šaika klesti ,kodėl šitos bjaurios viriausybės nepaleidžia prizidentas niekaip negaliu suprasti!
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų