Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) perdavė įvertinti Specialiųjų tyrimų tarnybai turimą medžiagą apie farmacinėms kompanijoms siūlomą įsigyti „PharmaVision“ programą.

Pastaruoju metu UAB „Edonum“ farmacinėms kompanijoms siūlo įsigyti „PharmaVision“ programą ir pateikia nuorodą (http://www.readability.lt/pv/PharmaVision.html) į šios programos pristatomąją versiją. Šioje versijoje pateikiama medicinos atstovų vizitų valdymo sistema, kuri pristatoma kaip sistema „leidžianti kurti, sekti bei sufleruoti specialius bei individualius pasiūlymus klientams“ (klientais laikomi Lietuvos gydytojai ir vaistinės) bei „kontroliuoti įsipareigojimų vykdymą“. Nurodoma, kad šioje programoje yra visi Lietuvoje dirbančių gydytojų ir vaistinių sąrašai, gydytojų darbo laikai.

Programos pristatomojoje versijoje teigiama, kad programa leidžia matyti visus susitarimus, nurodyti, kokią dovaną galima padovanoti klientams, sekti klientų (t. y. gydytojų ir farmacijos specialistų) sąžiningumą, vykdant įsipareigojimus, suteikiama galimybė vaistų reklamuotojui matyti, kokias, kam ir kiek dovanų jis paliko vizitų metu. Nurodomos konkrečios „gėrybės“ (laikrodis Rolex Black, Maxima dovanų čekiai, marškinėliai ir t. t.), skirtos klientams.

VVKT nuomone, siūloma programa skatina pažeisti Lietuvos Respublikos farmacijos įstatymą, draudžiantį skatinti sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistus skirti, tiekti ar parduoti (išduoti) vaistinius preparatus, duoti atlygį pinigais ar natūra, o šiems specialistams – jo prašyti ar jį priimti ir kelia abejonių, ar tokios programos atsiradimo neįtakojo farmacijos kompanijų, gydytojų ir vaistinių daromos nusikalstamo pobūdžio veikos (kyšininkavimas, papirkimas), už kurias yra numatyta baudžiamoji atsakomybė.

REKLAMA

Siūlymas naudotis tokia programa skatina pažeisti ir Vaistų rinkodaros etikos kodeksą, pagal kurį draudžiama teikti, siūlyti ar žadėti sveikatos priežiūros specialistams dovanas, bet kokią piniginę naudą ar atlygį natūra, kaip paskatą skirti, rekomenduoti, tiekti, parduoti ar pirkti vaistinius preparatus.

Visų rinkodaros teisės turėtojų VVKT prašo nesinaudoti tokiomis programomis ar panašiomis paslaugomis, o apie jų siūlytojus pranešti Tarnybai. Tuo būdu bus ne tik laikomasi Farmacijos įstatymo reikalavimų bei įsipareigojimų, prisiimtų pagal Vaistų rinkodaros etikos kodeksą, bet ir pacientai labiau pasitikės Lietuvos sveikatos apsaugos sistema


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų