Po kratų, tardymų, nebaudžiami STT darbuotojai gali didžiuotis savimi – jie diskreditavo Lietuvą taip, kad juokiasi net latviai. Ir už pilvų susiėmę Kremliaus valdovai. Jie miršta iš juoko: apsijuokė kvaileliai labiau nei buvo galima tikėtis: patys parodė, kad iki Vakarų nenori artėti. Mes, rusai, jiems labiau tinkami į kompaniją. Gėda didesnė nei galima buvo sapnuoti košmaruose. Užpulti žiniasklaidą dėl to, ką visi žino, – daugiau nei išniekinti demokratiją, tai išniekinti pačią Lietuvą.

Kam reikėjo šito Lietuvos vardo apšmeižimo – turi būti atsakyta ir dar su kaupu. Ne abstrakcijomis, o labai aiškiai, tvirtai ir principingai. Jei puola BNS, kas gali nutikti paprastiems žurnalistams? Žmonės nelabai supranta, kaip sunkiai dirba žurnalistai ir koks svarbus jų vaidmuo – užtikrinti jūsų, piliečiai, laisvę, demokratiją ir tai, ko dažniausiai stokojat – savigarbą. Kokia normali šalis gyva be laisvos žiniasklaidos? Jokia.

Pragarų karalystėse – Baltarusijoje ir Rusijoje – net ir ten atvirai nepuolami laisvi žurnalistai. Jei ir nužudomi, apkaltinami čečėnai. Niekas nenori apsijuokti pasaulio akyse. Niekas, išskyrus Lietuvos STT.

REKLAMA

Laisvė be laisvo žodžio – neįmanoma. Žurnalistai gali klysti, bet čia nebuvo jokio precedento net apklausoms: kas nežino, kad Lietuva puolama Rusijos? Gal tiems STT bemoksliams laikas pradėti domėtis pačia žiniasklaida? Kada Rusija iš viso nenorėjo užgrobti viso pasaulio? Bet sukurpiama pasaka, kad čia – valstybinė paslaptis. Net cirke tokių numerių nerodo – nes nejuokinga. Kokia čia paslaptis? Kam čia paslaptis? Lunatikams.

Dabar atrodo, kad užtenka verdikto - „neadekvatu“ ir viskas. Ne, reikia išsiaiškinti ir būtinai: kas užsakė šitą Lietuvą dergiantį spektaklį? Kai visiems žinomi dalykai atseit paviešinami, kad būtų dėl ko bauginti žurnalistus. Paaiškėjo, kam reikėjo VSD niekam tikusios informacijos – susidoroti su žurnalistais. Parodyti, kad saugumo tarnybos bet ką gali sunaikinti, jei Kažkas palieps.

Generalinis prokuroras, pareiškęs, kad čia viskas normalu – tikrai turi atsistatydinti pats su STT vadovu. Bet greičiausiai taip nenutiks.

Greičiausia nebus surasta kaltų. Niekas neatsistatydins. Artėja prezidento rinkimai. Kremlius neriasi iš kailio, kaip diskredituoti Lietuvą. Valdžia nepadarė nieko, tik pasiūlė lygiuotis į Baltarusiją, uždraudė rodyti užsieniečiams apie Lietuvos nepriklausomybę, išniekino viską, ką įmanoma. O STT – kai dėjo, tai tikrai nepagailėjo: apjuokė pasaulio akyse.


Rašyti komentarą...
.
..
2013-11-11 17:41:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik gyvenimo nemates asilas gali taip parasyti..
Atsakyti
0

N
Naglis Puteikis
2013-11-11 16:02:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kremlius, LT prezidentūra ar korupcija valdo mūsų teisėsaugą, kuri savo ruožtu valdo visą Lietuvą?
N.P: čia tas pats teisėjas Viederis, kuris paleido mafijozį, nors tas buvo ieškomas Interpolo ir todėl sulaikytas. Mafioziui teisėjas Viederis skyrė juokingą užstatą ir tas pabėgo. Viederiui nuo to nė plaukas nuo galvos nenukrito.
Po kiek tokios paslaugos? - štai kokie teisėsaugininkai ir spectarnybininkai valdo Lietuvą, o prezidentūra, dalis politologų ir dalis teisės ekspertų aiškina, kad seimas neturi teisės kontroliuoti teisėsaugos.
Parlamentinės kontrolės nebuvimas baigiasi absurdiškais ir neteisėtais prezidentūros kontroliuojamų jėgos struktūrų veiksmais, kuriais tyčia kompromituojama Lietuva:
"Vilniaus miesto apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjas Gediminas Viederis 2013 m. lapkričio 7 d. nutartimi patenkino Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro prašymą įpareigoti liudytoją atskleisti informacijos šaltinio paslaptį", - teigė teismo atstovė Airinė Šerelytė.
Nutartis, kuria BNS Lietuvos aktualijų redaktorė Jūratė Damulytė įpareigota atskleisti šaltinį, dar gali būti skundžiama aukštesnės instancijos teismui – šiuo atveju, Vilniaus apygardos teismui.
Tas pats teisėjas sankcionavo ir STT agentams leido atlikti kratas bei kompiuterių poėmius."
delfi.lt/news/daily/lithuania/kresti-zurnalistus-stt-agentams-leido-teisejas-g-viederis.d?id=63258090
Atsakyti
-4

p
puteikinas
2013-11-11 19:48:46
Pranešti apie netinkamą komentarą

Dar vienas susireikšminęs juokdarys, pasižiūrėk janutienės laidas, gal apsiraminsi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų