Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) kelia nerimą tai, kad prieš kelerius metus įkurta Energetikos ministerija verslininkų ir valstybės tarnautojų vertinama kaip viena korumpuočiausių ministerijų, antradienį pristatydamas STT inicijuotą tyrimą „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2011“ sakė STT Korupcijos prevencijos valdybos viršininkas Vytas Rimkus.

„Palyginus nauja Energetikos ministerija pagal tyrimo duomenis pateko į pirmą trejetuką ministerijų, įvertintų kaip labiausiai korumpuotos. Energetikos ministerija yra antra“, – atskleidė V. Rimkus. Tokią nuomonę apie prieš kelerius metus įkurtą instituciją išsakė apklausoje dalyvavę valstybės tarnautojai ir verslininkai.

„Tai labai keista, – pripažino STT Korupcijos prevencijos valdybos viršininkas. – Reikėtų atskirai analizuoti šią situaciją, kaip vos keletą metų veikianti ministerija jau pateko į antrą vietą pagal korupcijos lygio vertinimą.“

Vis dėlto atskleisti, ar susipažinę su tokia valstybės tarnautojų ir verslininkų nuomone, STT imsis tyrimo, V. Rimkus negalėjo. „Nesu kompetentingas pasakyti, kokias įstaigas tiria mūsų baudžiamojo persekiojimo padaliniai. Į šią instituciją žiūrime kaip ir kitas ministerijas. Kadangi energetikos sritis yra viena iš prioritetinių STT sričių, ministerija patenka į mūsų domėjimosi sritį“, – aiškino specialistas.

Pateiktoje lentelėje atsispindi verslininkų korupcijos lygio ministerijose vertinimas.

Korupcijos paplitimas ministerijose (ek.lt nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)

 


 


Rašyti komentarą...
Šalin Sekmoką!
2011-11-08 20:20:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lapkričio 3 dieną opozicinės Seimo frakcijos kreipėsi į valdančiuosius dėl siūlymo rengti interpeliaciją energetikos ministrui Arvydui Sekmokui. Anot opozicijos lyderio, frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūno Valentino Mazuronio, opozicijos atstovai nori išgirsti, ar valdančiųjų frakcijos narius tenkina šio ministro vadovaujamos Energetikos ministerijos veiklos efektyvumas bei padėtis šiame sektoriuje, mat energetikos ministrui taip ir nepavyko suderėti 15 proc. mažesnės dujų kainos su Rusijos koncernu „Gazprom“, kaip buvo žadėta, šildymo kainos vis dar kyla, vėluoja ir stringa Ignalinos atominės elektrinės uždarymo procesai, energetikos sritis apskritai labai šlubuoja.
Atsakyti
0

z
zinom
2011-11-08 20:46:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
tam ir buvo padaryta ENERGETIKOS MINISTERIJA. Tfu
Atsakyti
0

h
ha ha ha
2011-11-08 21:26:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
įdomu, kokius čia verslininkus ir valstybės tarnautojus apklausė? ar nepasirodys, kad pačius STT tyrėjus reiks ištirti?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų