Strazdauskaitės artimųjų advokatas neigia grubias tyrimo klaidas: palikime spręsti teismui

Kauno apygardos teisme toliau už uždarų durų nagrinėjama plungiškės Ievos Strazdauskaitės nužudymo byla. Parodymus byloje jau davė visi trys kaltinamieji – pusbroliai Karolis, Leonas ir Mantas Bieliauskai.

96

Toliau turėtų būti tęsiamas įrodymų tyrimas. Tačiau prieš tai viešai pasisakė K. Bieliausko advokatas Raimundas Gargasas, kuris teigė, jog ikiteisminio tyrimo metu pareigūnai padarė daug grubių klaidų, kurios tiesiog bado akis.

R. Gargasas tv3.lt teigė, kad tokių kraupių klaidų jam neseniai neteko matyti: „Nužudymo bylose, kad vyktų kriminalistai su įtariamuoju be advokato į nusikaltimo vietą... Nesuvokiama! Praktikoje yra buvęs atvejis, kai dėl advokato nedalyvavimo tam tikram procese buvo pakeisti parodymai teisme ir žudikas buvo išteisintas.

O čia – advokato nėra, nieko nefilmuoja. Parodymų patikrinimo protokolą surašo po kelių dienų. Įtariamasis vėliau teigia, kad nesąmonės tame protokole surašytos. Tos klaidos, kurios dabar išryškėjo, krenta į akis beprotiškai. Juodu ant balto įstatyme parašyta, kad gynėjo dalyvavimas yra privalomas. Nori to ar nenori. O dabar turime klausimą, kuo tikėti – pareigūnais ar kaltinamuoju?“

Bet išklausius kitą pusę, aiškėja, kad situacija nėra tokia dramatiška, kaip galėjo pasirodyti. I. Strazdauskaitės artimuosius atstovaujantis advokatas Marius Liatukas sutiko pakomentuoti viešus teiginius dėl esą nekokybiškai atlikto ikiteisminio tyrimo.

(96 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Teisme – I. Strazdauskaitės žudikai

Darbas atliktas kokybiškai

Paklaustas dėl ikiteisminio tyrimo metu padarytų pareigūnų klaidų, M. Liatukas teigė, kad jokių rimtų klaidų jis nemato:

„Manau, kad ikiteisminis tyrimas vyko ypatingai profesionaliai. Buvo sutelktos gausios aukštos kvalifikacijos pajėgos. Visuomenės dėmesys šiam įvykiui suponavo ypatingai kokybišką priėjimą prie šio tyrimo. Net daugiau neturiu, ko komentuoti. Šiuo metu negaliu patvirtinti kitos pusės reiškiamų aplinkybių. Bet, kiek esu susipažinęs su byla, tai jokių klaidų nematau.“

REKLAMA

Bet kuriuo atveju, anot M. Liatuko, teismas neabejotinai įvertins visas tas aplinkybes ir galimai iš to kylančias abejones: „Jei tas bus konstatuota, į tai bus atsižvelgta. Teisėjų komanda yra ypatingai stipri. Jei tokie faktai bus nustatyti, bus viskas patikrinta. Visi duomenys, kurie surinkti ikiteisminio tyrimo metu, įrodymais tampa ir jais remtis galima tik tada, kai juos įstatymų numatyta tvarka įvertina teismas.

Jei teismas įvertintų, kad kažkas buvo padaryta pažeidžiant asmens teises, tai gali to įrodymo nepriimti. Esu įsitikinęs, kad šioje byloje yra daugiau negu vienas kaltę patvirtinantis įrodymas. Tarkime, jei turime 10 argumentų ir vienas iš jų teismo neįtikina, tai vis tiek 9 lieka. Pasikartosiu, nematau prielaidų, kad netinkamai kažkas būtų padaryta. Jei kiti advokatai mato, jų valia, jie turi teisę tai įrodinėti.“

Sprendžia įtariamasis

Kalbėdamas bendrai, o ne apie I. Strazdauskaitės nužudymo bylą, M. Liatukas teigė, kad kiekvieno asmens teisė yra turėti advokatą, bet tik jis pats turi rinktis – pasinaudoti ja ar nepasinaudoti:

„Kiekvienas asmuo gali naudotis arba nesinaudoti teise į advokatą. Kas mane gali priversti dirbti su advokatu? Niekas. Praktikoje esu turėjęs patirčių, kai klientas nepageidavo eiti į apklausą su advokatu.

Tad dar kartą bendrais bruožais klausiu – ar galiu priversti žmogų turėti advokatą? Atsakymas – ne. Bet šios bylos kontekste nenorėčiau plėstis. Palikime tai spręsti teismui.“

M. Liatukas pridūrė, kad ikiteisminio tyrimo situacijos, kai apklausoje nedalyvauja advokatas taip pat nereikėtų suabsoliutinti: „Nepamirškime, kad po to tas pats asmuo yra apklausiamas teisme. O prioritetas visada yra teikiamas teisminei apklausai, nes tik teisminė apklausa vėliau tampa įrodymu. O teisme visos kiekvienos asmens teisės yra užtikrinamos.

Jei kažkur anksčiau nesudalyvavo advokatai, tai visos tos aplinkybės bus išsiaiškintos iš naujo. Nepamirškime, kad ikiteisminio tyrimo metu yra paruošiama medžiaga teismui. Kitu atveju, jei apklausa ikiteisminio tyrimo metu vienareikšmė ir jos negalima nuneigti, tai kam tada teismas reikalingas. Teismas užtikrina, kad byla būtų išnagrinėta teisingai.“

REKLAMA

Neaiški nuosprendžio data

Ir vis dėlto, kada visuomenė galėtų tikėtis išgirsti teismo nuosprendį I. Strazdauskaitės budeliams? M. Liatukas neatmeta galimybės, kad tai gali įvykti dar šiais metais. Kol kas teismas yra numatęs 6 posėdžių datas – keturias šiemet ir dvi – 2020-siais.

„Artimiausiu metu turėtų būti atliekamas įrodymų tyrimas. Vėliau gali būti pateikiami papildomi prašymai. Kai jie būtų atliekami, dar kartą būtų pagarsinama naujai surinkta medžiaga.

Bet jei papildomų prašymų nebus, tada viskas turėtų vykti žymiai sparčiau. Turėtume pereiti prie baigiamųjų kalbų. Ten pirmas pasisakys prokuroras, kuris ir paprašys skirti vienokią ar kitokią bausmę. Vėliau pasisakys gynėjai ir patys kaltinamieji“, – tolimesnį bylos scenarijų įvardijo M. Liatukas.

Anot jo, sudėtinga spręsti, kada bus nuosprendis, bet teismas viską nagrinėja operatyviai, todėl gali būti, kad nereikės laukti 2020-ųjų: „Neatmesčiau galimybės, kad dar šiemet išgirsime nuosprendį. Nebent kažkas bandys vilkinti procesą. Bet teisėjai patyrę ir tikrai suvaldys kvalifikuotai tą procesą.“

Gresia iki gyvos galvos

Kaltinamiesiems dėl itin žiauraus jaunos merginos nužudymo, plėšimo, svetimo turto sugadinimo, neteisėto laisvės atėmimo, neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis gresia įkalinimas iki gyvos galvos.

Be pusbrolių Bieliauskų, laisvėje nuosprendžio palikti laukti dar du šios bylos dalyviai, marijampolietis Algimantas Stankevičius ir kėdainiškis Tomas Gurskas. Jie kaltinami neteisėtu šaunamųjų ginklų disponavimu, vienas iš jų ir ginkluotu apiplėšimu.

Kaip buvo skelbta anksčiau, iš į bylą įtrauktų duomenų daroma prielaida, kad nusikaltėliai iš anksto neplanavo užpulti I. Strazdauskaitės. Pirminis jų tikslas buvo pavogti prabangų automobilį, 40 tūkst. eurų rinkoje vertinamą „Audi“, kuriuo ji važiavo viena.

Netoli Elektrėnų imitavus eismo įvykį, buvo užgrobtas merginos automobilis. Byloje fiksuojama, kad iš pradžių nusikaltėliai ketino paleisti merginą, bet šiai pagrasinus, kad skųs policijai, nuspręsta ja atsikratyti.

REKLAMA

Galiausiai Jonavos rajone, Priežymių miške, mergina buvo žiauriai nužudyta. Nužudymas įvyko 2017-ųjų kovo 5 d. Naujienų portalas tv3.lt primena, kad merginos ne vieną parą ieškojo gausios policijos ir savanorių pajėgos.

Vos po kelių dienų pareigūnams pavyko sulaikyti įtariamuosius dėl tuomet kaip manyta merginos bei jos vairuoto automobilio pagrobimo. Deja, iškart pasitvirtino žiauriausia versija – plungiškė nebuvo pagrobta, ji buvo nužudyta.

Belangėje atsidūrė trys pusbroliai – Karolis, Leonas ir Mantas Bieliauskai. Įtariamųjų būta ir daugiau, tačiau vėliau dalies jų statusai pasikeitė. Iki pat bylos perdavimo teismui už grotų dienas leido tik minėti pusbroliai. Ikiteisminis tyrimas buvo baigtas 2018 metų kovo pradžioje.


Rašyti komentarą...
i
irena
2019-10-17 19:13:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokius pakankinti ,kaip merginą kankino,ir lai pūną kalėjime pašersim tuos gyvius,
Atsakyti
-1

Z
ZZZ
2019-10-17 20:28:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
O koks paslaptingo krovinio likimas???
Atsakyti
0

L
Linas
2019-10-19 15:41:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šito niekas nepasakys.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų