naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antrojo turo kandidatė į Visagino meres Dalia Štraupaitė Lietuvos apeliaciniam teismui apskundė nuosprendį patikslinusią nutartį, jog ji negali būti renkama į meres.

Antrojo turo kandidatė į Visagino meres Dalia Štraupaitė Lietuvos apeliaciniam teismui apskundė nuosprendį patikslinusią nutartį, jog ji negali būti renkama į meres.

REKLAMA

„Apskundė per savo gynėją, skundą nagrinės trijų teisėjų kolegija“, – BNS penktadienį sakė Lietuvos apeliacinio teismo atstovė Venta Valčackienė.

Posėdis vyks pirmadienį.

Panevėžio apygardos teismas trečiadienį patikslino nuosprendžio dėl piktnaudžiavimo tarnyba nuteistai D. Štraupaitei – ji negali būti renkama į meres.

Apeliacinio teismo D. Štraupaitė prašo pripažinti žemesnės instancijos teismo nutartį neteisėta ir negaliojančia, palikti galioti nuosprendžio rezoliucinėje dalyje nurodytą formuluotę.

Patikslinta nuosprendžio dalis draudžia D. Štraupaitei būti paskirtai į valstybės ar savivaldybės bei jų įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas.

REKLAMA

Gavusi Panevėžio apygardos teismo išaiškinimą dėl politikės galimybių kandidatuoti, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį panaikino politikės registraciją rinkimuose.

REKLAMA

„Laisvės ir teisingumo“ partijos atstovė D. Štraupaitė sekmadienį vykusiuose mero rinkimuose Visagine išėjo į antrą turą. Kandidatė surinko 23,77 proc. rinkėjų balsų ir liko antra po „valstiečio“ Erlando Galaguzo, šis gavo 31,35 proc. rinkėjų balsų. Trečią vietą šiuose rinkimuose užėmė Liberalų sąjūdžio atstovas Jevgenijus Šuklinas su 22,15 proc. balsų.

Lietuvos apeliacinis teismas vasarį pakeitė bausmę už prekybą poveikiu, piktnaudžiavimą tarnyba ir dokumentų klastojimą nuteistai D. Štraupaitei – išteisinus viename epizode dėl prekybos poveikiu bei sumažinus kyšio vertę, politikei panaikinta lygtinė laisvės atėmimo bausmė, tačiau padidinta galutinė piniginė bauda.

REKLAMA

Vietoje anksčiau skirtos daugiau nei 15 tūkst. eurų bauda, nauju nuosprendžiu D. Štraupaitei paskirta 18,8 tūkst. eurų bauda.

Teisėjas Linas Šiukšta tada paskelbė, kad įstatymas numato ir galimybę nuteistajam uždrausti teisę būti renkamam į savivaldybių institucijas, tačiau prokuratūra skundo dėl tokio suvaržymo neteikė, todėl teismas negalėjo riboti merų rinkimuose kandidatuojančios D. Štraupaitės galimybės būti renkamai.

Apeliacinio teismo nuosprendis įsiteisėjo paskelbimo dieną, tačiau per tris mėnesius dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Bet jau kaip norisi prie lovio prieiti
Tubis, štraupaitė, ir dar daugelis kitų kuriems buvo iškeltos bylos , bet pritrūko įrodymų, tik demonstruoja nenugalimą norą vėl pakliūti prie lovio. Rajonuose mero postas yra aukso gysla; ne vienas meras tuo naudojasi, ką rodo tubių ir štraupaičių bylos; bet juk vėl norisi gerai gyventi nieko iš esmės nedirbant?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų