• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Balsavimas Lietuvos prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės baigėsi. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, iš viso savo rinkiminę valią pareiškė 59,37 proc. rinkėjų.

Balsavimas Lietuvos prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės baigėsi. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, iš viso savo rinkiminę valią pareiškė 59,37 proc. rinkėjų.

REKLAMA

21 valandos duomenimis, rinkimuose pirmauja antros prezidento kadencijos siekiantis Gitanas Nausėda (51,21 proc. visų rinkėjų balsų).

Antroje vietoje – eksparlamentaras Remigijus Žemaitaitis  (14,1 proc. visų rinkėjų balsų). Jis vienareikšmiškai pirmauja visoje Žemaitijoje. Ryškiausia rinkimų apygarda – Šilalės, kur šią valandą jis surinko 35,87 proc. balsų.

Trečioje vietoje – į politiką pasukęs advokatas Ignas Vėgėlė su 11,53 proc. balsų.

Tuo metu konservatorių kandidatė, premjerė Ingrida Šimonytė, nors yra ketvirta su 10,49 proc., ją labiau palaiko žmonės Aukštaitijoje.

„Vilniaus balsai lemia vis daugiau ir daugiau, nes žinoma, kad tai yra miestas, kuris auga. Regionai, deja, tuštėja. Sakyčiau taip: milžiniška tikimybė, kad Šimonytė liks antra, Vėgėlė trečias, o gal ir gerokai atsilikęs. Gali būti tokia galimybė“, – specialioje „TV3 Žinios. Rinkimai“ laidoje pažymėjo žurnalistas Edmundas Jakilaitis. 

REKLAMA
REKLAMA

Vienoje apygardoje pirmauja ir Vaitkus

Dar keliuose rajonuose blyksteli gydytojas Eduardas Vaitkus. Šalčininkuose jis pirmauja su 41,18 proc. rinkėjų balsų. Arčiausiai nuo jo – G. Nausėda su 24,93 proc.

REKLAMA

Laisvės partijos kandidatas Dainius Žalimas – 2,26 proc., Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis – 1,70 proc., Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas Giedrimas Jeglinskas – 1,35 proc.

Lietuva prezidento rinkimuose balsavo aktyviausiai nuo 1997 metų

Sekmadienį Lietuvoje įvyko prezidento rinkimai ir referendumas dėl dvigubos pilietybės įteisinimo. Balsavimas rinkimų apylinkėse prasidėjo 7 val. ir truko iki 20 valandos.

REKLAMA
REKLAMA

Iš viso savo rinkiminę valią pareiškė 59,37 proc. rinkėjų, skelbia Vyriausioji rinkimų komisija. Rinkėjų sąraše yra 2 mln. 385 tūkst. 234 piliečiai.

Dėl prezidento posto varžosi aštuoni politikai. Antros kadencijos siekia dabartinis prezidentas nepartinis Gitanas Nausėda. Valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai į prezidentus kelia premjerės Ingridos Šimonytės kandidatūrą, valdančiajai koalicijai priklausanti Laisvės partija – Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekaną Dainių Žalimą, opozicinė Darbo partija – savo lyderį, parlamentarą Andrių Mazuronį, kita opozicinė politinė jėga, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, kelia buvusį krašto apsaugos viceministrą Giedrimą Jeglinską.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Save išsikėlė advokatas Ignas Vėgėlė, medikas Eduardas Vaitkus ir partijos „Nemuno aušra“ lyderis Remigijus Žemaitaitis. Pastarąjį dėl antisemitinių pareiškimų Konstitucinis Teismas pripažino sulaužius priesaiką ir pažeidus Konstituciją, dėl to politikas atsisakė Seimo nario mandato.

REKLAMA

Pagal Rinkimų kodeksą, išrinktu laikomas kandidatas, kuris dalyvaujant ne mažiau kaip pusei visų rinkėjų gavo daugiau kaip pusę balsų arba dalyvaujant mažiau rinkėjų surinko daugiausia, bet ne mažiau kaip trečdalį visų rinkėjų balsų, tai yra ne mažiau kaip 795 tūkst. 78 balsus.

Jeigu pirmą kartą balsuojant nė vienas kandidatas nesurenka minėto balsų skaičiaus, po dviejų savaičių rengiamas pakartotinis balsavimas dėl dviejų kandidatų, gavusių daugiausia balsų. 

REKLAMA

Prezidento rinkimai 2024 (nuotr. Elta)

Privalomasis referendumas dėl dvigubos pilietybės išplėtimo

Su prezidento rinkimais Lietuvoje vyko ir privalomasis referendumas dėl dvigubos pilietybės išplėtimo.

Siūlyta pakeisti Konstituciją iš jos išbraukiant sakinį, kuris dabar užkerta kelią Lietuvos piliečiams įgyti antrą pilietybę – kad „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pareikšti nuomonę reikėjo dėl pataisytos Konstitucijos formuluotės: „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato įstatymas.“

Kad Konstitucijos pataisa būtų priimta, už ją privalo balsuoti ne mažiau kaip pusė rinkimų teisę turinčių asmenų.

Lipa ant to paties grėblio bankininkas ir šimonytė .Ir vėl penkis metus bliausite kaip seni avinai .Patinka korupcija :)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų