Sprendžia prastesnio lygio mokyklų klausimą – nuo rugsėjo kai kuriose jų talkins švietimo konsultantai

 51 šalies mokyklai, kuriose moksleivių pasiekimai yra mažesni nei šalies vidurkis, nuo rugsėjo talkins švietimo konsultantai, antradienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Šia priemone siekiama mažinti atotrūkį skirtingose šalies ugdymo įstaigose – savivaldybės pačios atrinko mokyklas, kurioms bus teikiamos konsultacijos, ekspertinė ir metodinė pagalba.

Iš viso šiose mokyklose mokosi per 10 tūkst. 1-10 klasių moksleivių. Dauguma jų patenka į rizikos grupę pasiekti menkesnius nei šalies vidurkis mokymosi pasiekimus.

Pasak ministerijos, konsultantai padės mokyklų vadovams ir mokytojams nustatyti stiprintinas veiklos sritis, rengs mokymus konkrečiai mokyklai aktualiomis temomis, padės parengti modelius, kaip tobulinti ugdymo procesą, mokymosi pagalbą.

Priemonė iš dalies papildys taip pat šiais mokslo metais prasidedančias „kokybės krepšelio” veiklas, tačiau nedubliuos jų, bus diegiama kitose mokyklose, teigiama pranešime.

Kokybės krepšelis skirtas daugiausiai 5-8 klasių mokinių ugdymosi pasiekimams gerinti: ugdymo aplinkai ir priemonėms, mokymosi pagalbai, tiriamajai ir kūrybinei mokinių veiklai, mokytojų kvalifikacijai, papildomiems etatams švietimo pagalbai teikti ir panašiai. Pagal šią priemonę 180-čiai mokyklų iki 2022-ųjų numatyta skirti 20 mln. eurų.

„Kokybės krepšelis ir ekspertinę pagalbą nuo šio rudens teiksiantys konsultantai užtikrins tęstinį ir koncentruotą dėmesį daugiau nei 200 mokyklų, o tuo pačiu – ir geresnę švietimo kokybę mokiniams“, - teigė ministras Algirdas Monkevičius.


Rašyti komentarą...
J
Jurgita
2019-08-28 18:20:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nejuokinkite ,,nusistatyti stiprintinas veiklos sritis" sritis žinome KAIP ir be Jūsų, o bandykite kasdien dirbti su asocialių šeimų puse klasės, iš Raidos centro atėjusiais, autistais, kalėjime sėdinčių tėvelių ir tuo pačiu mokyti gabiuosius, tai PROTIŠKAI neįmanoma...Sujaukta sistema, štilis be drausmės, norint pamokoms silpnose mokyklose pasiruošti- nakties - maža... jŪs kosmose, o ne realybėje...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų