Mokytojai ir vėl daro žygius dėl atlyginimų: įžvelgia esminę ateities baimę

Likus mažiau nei savaitei iki rugsėjo 1-osios, mokytojai vėl daro žygius dėl atlyginimų. Dauguma jų neturi galimybės dirbti pilnu krūviu – etatą turi mažiau nei ketvirtadalis šalies mokytojų, todėl dažnas uždirba už mažiau nei vidutinį mokytojų atlyginimą – apie 800 eurų atskaičiavus mokesčius.

Vilniaus Užupio gimnazijos istorijos mokytojas Robertas Ramanauskas, kaip ir kiti jo kolegos iš švietimo darbuotojų profsąjungos, pirmadienį susitiko su Švietimo, mokslo ir sporto ministru.

Pasak mokytojo, artėjant rugsėjo 1-ajai, darosi neramu, kad etatinis pedagogų darbo apmokėjimas realybėje neveikia taip, kaip tikėtasi, kadangi pilną etatą turi tik ketvirtadalis šalies pedagogų.

„Aš turiu visus maksimalius paskaičiavimus su maksimaliu pamokų krūviu, su visa ta vadinama „antraja kišene“, pasiruošimais, visa bendruomenės veikla ir man tas pilnas etatas nesusidaro“, – sako mokytojas R.Ramanauskas.

Mokytojui neramu ir ne tik dėl šiandienos – neturint pilno etato, pensijoje dažnas pedagogas gali atsidurti ties skurdo riba.

„Kas gali paneigti, kad nebus priimtas įstatymas toks, kad man, kai pradės skaičiuoti pensiją, pasakys – gerbiamasis, jūs turėjot tik 0,97 etato, todėl tokia jūsų pensija, nors iš tikrųjų visą laiką mokytojas dirbo maksimaliu krūviu“, – pridūrė R. Ramanauskas.

30 metų patirtį sukaupusio istorijos mokytojo alga „į rankas“ siekia šiek tiek daugiau kaip 800 eurų. Apie papildomus darbus ar korepetitoriavimą esą nėra nė kalbos, nes tam neužtektų nei energijos, nei laiko.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius sako, kad greito sprendimo iš ministerijos nebus. Ministras neslepia – norint stipriau ir greičiau didinti pedagogų algas, būtina prijungti mažesnes mokyklas.

„Tinklo tvarkymas, tolesnis etatinio įvedimas, mokytojų darbo užmokesčio augimas, mokytojų kvalifikacijos tobulinimas, perkvalifikavimas ir daugybė kitų dalykų, kurie leistų mokytojams susidaryti pilnus krūvius“, – teigia ministras A. Monkevičius. 

REKLAMA

Pasak ministro, tie, kurie turi visą darbo krūvį, jau nuo rugsėjo gaus 8-9 proc. didesnį atlyginimą. Toliau mokytojų užmokestis kasmet turėtų didėti 10 proc. ir iki 2025 metų pasiekti 130 proc. vidutinio darbo užmokesčio.

Švietimo darbuotojų profsąjunga sako, kad jau šiandien norisi konkrečių veiksmų.

„Norėtume, kad atsirastų kolektyvinėje sutartyje aiškiai, su parašais, tiek minsitro, tiek mūsų, kad būtume ramūs dėl to konkretaus veiksmų plano ir matytume kiekvienais metais, kiek didėtų, koks tai būtų santykis, kokia proporcija, ir tada mus tai tenkintų“, – kalbėjo švietimo profsąjungos vadovas Andrius Navickas.

Oficialiai pilno etato neturinčių pedagogų atlyginimas nuo vidutinio darbo užmokesčio atsilieka.

„0,83 etato gaunasi apie 635 į rankas', – sako mokytoja Jelena Archipova.

„Darbo apmokėjimo tvarka, iš tikrųjų, skaudi, neaiški, yra kur tobulėti“, – priduria mokytoja Diana Kraujalytė.


Rašyti komentarą...
V
Vat
2019-08-27 08:27:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ką padarė LR valdžia per tą laikotarpį- nuo streiko iki dabar? Kodel vyriausybė nepadarė jokios pažangos ,kodėl tyli naujasis prezidentas?
Atsakyti
0

J
Jurgita
2019-08-27 08:34:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokia alga turint 7 pamokas?Kas skirsto krūvius Katalikų tikybos pamokoms?Vilniuje Katalikų tikýba destantis mokytojas turi 36 pamokas, 18pamokų, o Ukmergėje vienoje mokykloje daugiausiai 14 pamokų gali turėti.Ukmergės Šilo progimnazijoje 19 metų Katalikų tikyba turi tik 6 pamokaś.Kaś gali padidinti krūvį?
Atsakyti
0

G
Grigorij
2019-08-27 08:38:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vat,
kad ka nors padaryti, reikia PINIGU! O kur isleidziami pinigai? Teisingai - kariniu islaidu didinimui (tik Gerbiamauskas Paluckas tam nepritare), NATO bei "Independence" islaikymui. Dabar nuspresta ne tik nepirkti pigios el.energijos ir RU, BY, bet ir... sinchronizuoti LR el.tinklus su ES, kad ateityje net tokios pagundos nekyltu! "Где деньги, Зин?" (с) Visiskai apsis*kot su savo "nepriklausomybe", atsieit, "issilaisvine" (nuo lenciugo partruke).
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų