Sprendė senolės likimą: dukrai išnešus pinigus badavo 8 dienas

 Praėjusiais metais prieš didžiąsias metų šventes „TV pagalbos“ žiūrovus sukrėtė laidoje parodyta istorija. Anūkė Rasa grįžo iš Anglijos į Ukmergę gelbėti skolose skendinčią ir aštuonias dienas badaujančią močiutę. Paaiškėjo, kad į nepavydėtiną padėtį senolę stumia jos duktė Regina. Moteris paima senyvos motinos pensiją ir ją prageria. Dėl to lieka neapmokėtos sąskaitos, namuose badauja ne tik ji, bet ir jos auginami dešimtys šunų ir kačių.

„Šiandien mūsų studijoje finalinis verdiktas, kam atitenka močiutė ir jos turtai. Šiandien problemos pats svarbiausias išrišimas“, – prieš laidą intrigavo „TV pagalbos“ vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva.

Anūkė Rasa atskleidė, kad po švenčių taip ir nebeišvyko į užsienį. Jai svarbiausia – rasti, kas nuolatos rūpintųsi močiute, kuri pati savimi pasirūpinti nebegali.

„Šiai dienai su ja gyvenu aš, esu nupirkusi jai lovą, nes iki tol ji buvo pasodinta tik į fotelį. Aš jai darau valgyti, valau užpakalį, aš ją apiprausiu, perrengiu ir man nėra su ja problemų“, – teigė Rasa.

Rasa savo močiutei labiausiai dėkinga už tai, kad ši jai atstoja motiną. Tikroji Rasos mama jos neaugino. Nors Rasa bandė senolę išsivežti kartu su savimi į Angliją, tačiau ši kategoriškai atsisakė. Moters noras – mirti savo žemėje. Rasa tikina, kad jai močiutės namas, kai ši numirs, nereikalingas. Tačiau duktė Regina mano priešingai.

(33 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sprendė senolės likimą: dukrai pavogus pinigus badavo aštuonias dienas

„Rasa yra gudri išnaudotoja, įtariu, kad mums nežinant Rasa gali priversti močiutę, kad jai užrašytų namuką. Daugiau jai juk nieko ir nereikia“, – savo versiją dėl anūkės gerumo turi Regina.

Devynerius metus Regina prižiūrėjo senolę, o pastaruoju metu jos pensija siekia 352 eurus. Visgi moteris per tiek metų nesugebėjo įsigyti nei lovos, nei šaldytuvo. Pati senolė laidos metu patvirtino, kad pensiją pasiima jos duktė Regina, o jai lieka tik kapeikos.

REKLAMA

„Aštuonias dienas buvau nevalgiusi prieš pensiją. Kai gavau pinigus, atėjo ir juos pasiėmė, paliko tik 50 eurų…Ką aš su jais darysiu? Aš badavau…Gyvenu labai blogai, niekuo nesirūpina. Palikdavo uždarytą ir viskas. Man reikia, kad žmogus gyventų kartu su manimi ir prižiūrėtų“, – laidos metu dukros priežiūra piktinsis senolė.

Ji teigia, kad pas Reginą gyventi nenori, nes ten nuolatos girtuokliaujama. Senolė taip pat kategoriškai atsisako gyventi senelių namuose.

Lankomosios priežiūros specialistė Virginija Virbickienė patvirtino, jog tokiu atveju, kai savimi pasirūpinti negalintis senyvas žmogus atsisako gyventi senelių namuose, lankyti juos namuose gali socialinis darbuotojas. Tiesa, reikės primokėti seniūnijai už socialinio darbuotojo išlaikymą, o tą pasirengusi padaryti anūkė Rasa.

„Socialinis darbuotojas ateis, jūs turėsite visas galimybes - vaistais aprūpins, nuveš į polikliniką, kada reikės, maistą nupirks, padarys valgyti“, – teigė V. Virbickienė.

Pirmą istorijos dalį žiūrėkite:

 


Rašyti komentarą...
D
Diana
2019-01-20 17:06:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl niekam nerūpi baisi senelių globos namų tvarka dabartinėje Lietuvoje, močiutės žodžiais tariant, ten yra baisu, ji pati ten dirbo....
Atsakyti
-1

B
BybiuLietuva
2019-01-20 15:46:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sumyzta pakazucha. 10 metu zmogus gyveno sude, niekam nerupejo nei vienam sumyztam socialiniam darbutojui. Dabar jau matai per televyzoriu visi susirupine ir visi rupinsis
Atsakyti
-4

A
As
2019-01-20 21:10:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siaip manau anuke stengiasi. Jei ji ten dirba ir uzdirba, seima turi, manau, nei vienas jos neiskeistume i nieka. Parrupins kad pas mociute lankysis soc.darbuotoja. anuke saunuole vis tiek, o ne vaikai jos prasigere...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų