Specialistė apie skurdo statistiką: duomenys neatspindi situacijos po karantino

Lietuvoje žemiau absoliutaus skurdo ribos pernai gyveno apie 215 tūkst. žmonių – vieno jų pajamos buvo iki 251 euro per mėnesį, o dviejų tėvų ir dviejų vaikų iki 14 metų šeimos – 527 eurai.

Kada išbrisime iš skurdo? Pokalbis apie tai naujienų portale tv3.lt su Nacionalinio skurdo mažinimo asociacijų tinklo vadove Aiste Adomavičiene.

Statistikos departamentas paskelbė optimistinę praėjusių metų skurdo statistiką. Ar tikrai yra pagrindo optimizmui?

Faktas, kad statistika pagerėjo. Reikėtų akcentuoti tai, kad tai yra tik 2018-ųjų metų atspindys. Tai reiškia, 2018-ais metais buvo priimti tam tikri sprendimai ir dabar jau jie duoda vaisių. Tai, kas vyksta dabar, ypač po koronaviruso, po pandemijos, tai visiškai neatsispindi šioje statistikoje. 

O žvelgiant į 2018-uosius metus. Tendencija galėjo išlikti ar ne?

Taip, tikėtina, kad pagerėjimas akivaizdus. Tai tikrai nėra blogas rodiklis, žinant, kad ekonominio augimo metu santykinį skurdą mažinti yra sunkiau. 2018-aisiais buvo įvesti vaiko pinigai – tie 30 eurų. Atrodo nedidelė suma, ypač gyvenant Vilniaus burbule, bet daliai šeimų tai buvo didelė paspirtis. Su pensijomis įvyko tam tikri pakeitimai. Paramos sistemoje taip pat. Nors ir nedideli pakeitimai, bet jie davė savo vaisių.

Skelbiama, kad 100 tūkst. žmonių išsivadavo iš absoliutaus skurdo. Ar tie 100 tūkst. žmonių dabar tikrai neblogai gyvena? 

Čia kaip pažiūrėsi. Absoliutaus skurdo riba yra 251 euras. Ar sakysime, kad žmogus, kuris gauna 270 eurų pajamas jau gyvena oriai? Ko gero ne. Ta absoliutaus skurdo suma leidžia mums sužinoti ar žmonės gali išgyventi. 251 euras yra minimalių poreikių suma, į kurią įeina viskas. Maistas, būtinos prekės, būsto išlaikymas. Palaikyti gyvasčiai Lietuva sako, kad užtenka 251 euro. 

Tiesą sako ar meluoja?

Kiekvienas gali pasimatuoti pagal save. Turbūt sudėtinga išgyventi iš šios sumos. Jeigu šeimoje yra keturi asmenys – du suaugę ir du vaikai – tai ta suma jau yra 527 eurai. Poreikiai vaikų, žinome, yra nėra maži. 

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže.


Rašyti komentarą...
D
Deja
2020-07-25 12:32:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuva visiskai uzvaldyta valdzios ir milijonieriu klanu. Kapitalizme ant doro zmogaus nusispjaut.
Atsakyti
-1

S
Saulius
2020-07-25 21:49:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
123€ vienam ar čia ne skurdas
Atsakyti
-1

R
Rita
2020-07-27 12:29:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip suprasti jeigu isdirbi 31 metus ir gauni 257 eurus pensijos? Tai ar as kalta kad tokiais laikais gimiau ,kad euras nuvertino musu atlyginimus,kad dabar nebeiseina gala su galu sudurti ? Sako vaikai turi islaikyti,o kodel, juk dirbau ir tikejau kad senatvej nereikes prasyti.. Ar verta saźiningai dirbti,jeigu pasalpu gali susirinkti dar daugiau ir dar nelegalu darbeli susirandi? Matyt todel taip ir skaiciuoja sodra kad senatvej jei dar gali ,suktumeis kad ir nesaźiningai,nes isidarbinti pensininkui nera šansu. Kodel galvoja kad pensininkui nei muilo ,nei skalbimo milteliu ,nei tuoletinio popieriaus nereikia? Tik duonai ir kefyrui kad ustektu yra paskaiciuota. Jeigu nuoma susimoki,tai lieka iki 3 euru dienai. Ar begali būti blogiau? Ar ilgai dar mus taip nuvertins valdźia???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų