• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vykstant vadinamiesiems Rusijos prezidento rinkimams, sekmadienį prie Rusijos ambasados sostinėje surengtas piketas „Vidudienis prieš Putiną“.

8

Vykstant vadinamiesiems Rusijos prezidento rinkimams, sekmadienį prie Rusijos ambasados sostinėje surengtas piketas „Vidudienis prieš Putiną“.

REKLAMA

Boriso Nemcovo skvere sekmadienio vidudienį susirinko maždaug šimtas žmonių, nešini plakatais, Lietuvos ir Ukrainos vėliavomis. Taip pat keletas aktyvistų stovėjo už Rusijos ambasados, kur driekėsi eilė einančių balsuoti.

12 val. susirinkusieji iš skvero pajudėjo link ambasados ir stojosi į laukiančiųjų eilę – taip išreiškiant savo prieštaravimą vykstantiems „rinkimams“.

„Visi tie, kurie čia šiandien atėjo, kurie stovi už mano nugaros su politiniais plakatais, jie susirinko į akciją prieš Putiną. Jis atėmė iš rusų teisę rinktis. Nors jis atėmė iš mūsų galimybę rinktis į mitingus, mes turime galimybę parodyti savo poziciją. Todėl, jeigu esate prieš Putiną, ateikite į rinkimines apylinkes 12 valandą savo miestuose“, – žurnalistams prieš prasidedant akcijai sakė vienas iš Aleksejaus Navalno komandos aktyvistų Dmitrij Nizovcev.

V. Putino „rinkimų“ sekmadienį prie Rusijos ambasados turėjo vykti du piketai – „Vidudienis prieš Putiną“ bei protestas prieš LGBTQ+ asmenų teisių pažeidimus Rusijoje. Visgi, Vilniaus miesto savivaldybė informavo, jog akcijų organizatoriai sutarė apsijungti į vieną protestą.

REKLAMA
REKLAMA

Būryje susirinkusiųjų plevėsavo ir vaivorykštės vėliavos, matėsi plakatai su šūkiais „Love will win“ (liet. „Meilė nugalės“).

REKLAMA

„LGBT bendruomenė šiuo metu Rusijoje yra paskelbta teroristine organizacija. Prieš juos yra nutaikytas ypač stiprus persekiojimas. Mes norime pasinaudoti šiandiena ir išreikšti solidarumą“, – teigė aktyvistas Jokūbas.

Kaip anksčiau Eltą informavo Policijos departamentas, vykstant protestui, prie ambasados budi papildomos pareigūnų pajėgos, užtikrinančios viešąją tvarką renginio metu.

Vidudienį prie ambasados apsilankė ir Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Jis Eltai patikino, kad kol kas pareigūnai nefiksavo jokių incidentų protesto metu.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos ambasada „Facebook“ tinkle pranešė, kad sekmadienį nuo 8 val. ryto iki 20 val. vakaro bus galima balsuoti ambasados patalpose Vilniuje, balsuoti galės pilnamečiai asmenys, nuolat ar laikinai gyvenantys Lietuvoje. Balsuoti iš anksto ar namuose galimybės nebus.

Migracijos departamento duomenimis, Lietuvoje gyvena 15 775 Rusijos piliečių (į šį skaičių patenka vaikai iki 18 metų ir suaugusieji). Kiek jų ketina balsuoti Rusijos prezidento rinkimuose, nežinoma.

Vadinamieji prezidento rinkimai Rusijoje vyksta kovo 15–17 dienomis. Neabejojama, kad daugiau nei du dešimtmečius Rusiją valdantis V. Putinas pasiskelbs laimėjęs dar vieną šešerių metų kadenciją.

Mes protestuojam prieš Putiną, kažko norim, o ruskeliai lekia prie balsadėžių, "atiduoti balsą už Rusijos lyderį". Prahos nuotraukas prie Rusijos ambasados pasižiūrėkit, kilometrinė rusų eilė balsuoti. Ir šitie ruskeliai vadina save bėgliais nuo Putino režimo? Mes visi, patikėję ruskelių pasakom, esame asilų asilai, įsileidę į namus smogikų gaujas. Reikia ne protestuoti prie Maskvos ambasados, o ruskius grūsti be gailesčio namo! Namie kurkit naują Rusiją, o ne šiltai sėdėkit pas mus ir ruoškit perversmus. Jūs čia tokie nafig reikalingi, drožkit namo ir kurkit Rusijoj civilizuoto pasaulio gyvenimą!
Viskas gerai! Bet kam tos piderastų vėliavos? Lietuva nenori būtį jų pusėje! Tautą reikia vienyti o ne skaldyti!
Išplautais smegenim ir vaikų dar atsivedė
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų