Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialinis projektas „Draugų uogienė – dalinkis“ keliauja per Lietuvą

Garsūs žmonės skatina dalinti ir vartoti atsakingai

Socialiai atsakingo verslo ir geresnės visuomenės projektas – „Draugų uogienė – dalinkis“ kviečia pasidalinti derliaus pertekliumi su daugiavaikėmis šeimomis.

Socialiai atsakingo verslo ir geresnės visuomenės projektas – „Draugų uogienė – dalinkis“ kviečia pasidalinti derliaus pertekliumi su daugiavaikėmis šeimomis.

REKLAMA
REKLAMA

„Projekto idėja paprasta, – sako jos autorė Violeta Masteikienė, VŠĮ „GMM projektai“ vadovė, – turintys daugiau dalinasi su turinčiais mažiau. Tačiau nenorime, kad tai taptų tiesiog labdaros paskirstymo akcija. Siekiame, kad gaunantys, būtų ne tik gavėjai, bet ir davėjai. Šiuo atveju daugiavaikės šeimos gauna obuolių, vaisių, gauna cukraus uogienei žiemos atsargoms pasiruošti ir kaip grąžą visuomenei verda uogienę ir dalina miesto šventėse.“

Organizatoriai kviečia žmones visoje Lietuvoje internetu arba telefonu pranešti apie savo turimą uogų ar vaisių perteklių. Suderinamas laikas, kada savanoriai gali atvykti, o surinktas derlius dalinamas į tris dalis: šeimininkui, savanoriams ir daugiavaikėms šeimoms.

„Mes surenkame uogų ir vaisių derliaus perteklių visoje Lietuvoje, įtraukiam visuomenę į savanorišką ir smagią veiklą, nurenkant vaisius ir uogas, ir kartu su partneriu „Dansukker cukrumi uogienėms“ suteikiame progą daugiavaikėms pasiruošti atsargų žiemai,“ – pristatydama projekto idėją, pirštus lenkia jos sumanytoja Violeta Masteikienė.

REKLAMA
REKLAMA

Jau antrus metus vykstantis projektas, šiemet jau įpusėjo: iš dovanotų vaisių uogienės jau buvo virtos Žagarėje, Rumšiškėse, Panevėžyje, Utenoje ir Vilniuje. Surinkta per 400 kg uogų ir vaisių, išvirta beveik 50 litrų uogienių.

Surinkti maišus obuolių šiemet padėjo ir miestų merų ar seniūnų prisijungimas prie projekto.

„Tiesa, mes juos kiek paprovokavom, – šypsosi viena projekto organizatorių Monika Drungilaitė. – Sekdami paskutinėmis madingomis tendencijomis, metėme miestų merams obuolių kibiro iššūkį. Pakvietėme juos savo soduose surinkti nors po kibirą obuolių ir, didžiam mūsų džiaugsmui, šį iššūkį priėmė Panevėžio, Utenos, Šiaulių ir Anykščių savivaldybės. O tai paskatino aktyviau sujusti ir vietos bendruomenes. Šiuo metu aktyviai plečiam savanorių tinklą ir kviečiame visus norinčius prisidėti, susisiekti su mumis,“ – sakė projekto atstovė.

REKLAMA
REKLAMA

Organizatoriai labai džiaugiasi, kad „Draugų uogienė – dalinkis“ buria vis daugiau bendraminčių. Antrus metus pagrindinis projekto bičiulis yra daugiavaikių šeimų asociacija „MES“; aplankytuose miestuose dalį iniciatyvos perima vietos bendruomenės, sodų savininkai ar visuomeninės organizacijos.

Dalijimosi idėja patinka ir projektas sulaukia nuoširdaus garsių Lietuvos žmonių palaikymo. Renginiuose kartu su daugiavaikėmis šeimomis uogienes virė žurnalistė ir knygų autorė Beata Nicholson, triatlonininkas Vidmantas Urbonas, aktorė Redita Dominaitytė, TV laidų vedėja Daiva Tamošiūnaitė, valstybės tarnautoja Nijolė Statkutė.

Artimiausių projekto renginių vietos ir laikai:

1. Šiauliai – Šiaulių miesto šventė – rugsėjo 13 d. (šeštadienis). 2. Anykščiai – Derliaus šventė „Obuolinės“ – rugsėjo 27 d. (šeštadienis). 3. Kaunas – „Derliaus šventė“ – rugsėjo 28 d. (sekmadienis).

REKLAMA
REKLAMA

Registruotis savanoriams, sodų savininkams ir daugiavaikėms šeimoms galima internete: www.dalinkisuogiene.lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų