Socialdemokratų vadovybė neremia nė vieno kandidato į Vilniaus merus

Valdančiosios Socialdemokratų partijos vadovybė trečiadienį nusprendė neišsakyti paramos nė vienam kandidatui į Vilniaus merus, pranešė partijos vadovas premjeras Algirdas Butkevičius.

Pasak jo, dėl paramos liberalui Remigijui Šimašiui arba dabartiniam merui Artūrui Zuokui palikta teisė apsispręsti partijos Vilniaus skyriui.

„Vilniaus mieste yra abu liberalai, nėra kairiųjų ir centro pusės žmonės, ir mes dėl Vilniaus paliekame teisę, jeigu skyrius norės, tegu priima sprendimą dėl vieno ar kito kandidato parėmimo. (...) Bet mes aiškiai pasakome, kad vilniečiai tegu pasirenka iš abejų kandidatų dešiniojo sparno liberalų pagal savo sąžinę“, - po prezidiumo posėdžio žurnalistams sakė A.Butkevičius.

Antrasis mero rinkimų turas vyks kovo 15 dieną.

Socialdemokratų sąrašo lyderis į Vilniaus miesto tarybą Gintautas Paluckas patvirtino, kad derasi dėl galimybės sudaryti koaliciją su daugiausia mandatų Vilniuje laimėjusiu Liberalų sąjūdžiu, tačiau pridūrė, kad kai kurie programiniai punktai tarp šių partijų nesutampa „radikaliai“.

REKLAMA

„Vilniuje su liberalais nesutartumėme dėl darželių sistemos privatizavimo ir iš savivaldybių lėšų remiamų privačių, čia vienas dalykas. Antras dalykas, dėl neformalaus ugdymo sistemos irgi privatizavimo. Ir trečias dalykas dėl viešojo transporto privatizavimo (...). Manome, kad vis tiktai tai yra savivaldybės socialinė funkcija ir ji turi tai užtikrinti. Privatus vežėjas jeigu būtų tokiomis pat sąlygomis finansuojamas, tai yra jiems būtų taip pat neprimokama kaip savivaldybės įmonei, taip pat negalėtų gyventi. Jokių čia stebuklų nėra“, - sakė G.Paluckas.

Jis teigė, kad antrajame tiesioginių merų rinkimų ture dalyvaujantys R.Šimašius ir A.Zuokas neprašė socialdemokratų paramos, tačiau teigė, kad partijos Vilniaus skyrius gali nuspręsti paremti kurį nors kandidatą taktiniais sumetimais.

„Tos konsultacijos vyksta kiekvieną dieną, joks kandidatas nėra prašęs paremti kažkurį iš jų asmeniškai. (...) Politikoj tai visko būna, susirinks skyriaus valdymo organas taryba ir nuspręs kad, kaip sakyti, kad taktiniu, strateginiu sumetimu mes norėtumėme paremti vieną ar kitą asmenį“, - kalbėjo G.Paluckas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų