Socialdemokratų gretose vis daugiau chaoso – ministras rėžė kritikos

Socialdemokratai turėtų likti koalicijoje siekiant užtikrinti stabilumą valstybėje, o sprendimas kreiptis į skyrius yra atsakomybės kratymasis, sako socialdemokratas, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Aš vienareikšmiškai manau, kad reikia dirbti koalicijoje, nes iš viso politinės partijos tikslas yra būti valdžioje ir realizuoti savo programą, įsitikinimus, požiūrius. Opozicijoje visą laiką yra paprasčiau, gali kritikuoti, komforto šiuo požiūriu daugiau, tačiau ir atsakomybės jokios, atsakomybė yra būnant valdžioje.

Ypač dabar, kai gana sudėtinga tarptautinė situacija, įtampa nemaža mūsų regione, tad stabilumas taip pat yra labai svarbus“, - BNS argumentavo L.Linkevičius.

Kritikuoja saviškius

Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) priklausantis ministras kritikuoja socialdemokratų prezidiumo sprendimą dėl buvimo koalicijoje atsiklausti partijos skyrių nuomonės, sakydamas, kad taip partijos „valdančiosios grandys“ kratosi atsakomybės.

„Tai yra kratymasis atsakomybės. Lengviausia yra klausti skyrių, tikintis galbūt kažkokios emocinės reakcijos. Ir čia nesunku atspėti, kokia ji gali būti. Tokie sprendimai man sunkiai suvokiami. Noras būti opozicijoje galbūt suprantamas komforto sąlygomis, bet tai yra valstybinio požiūrio trūkumas (...). Reikėtų klausti, ką gali apskritai partija veikti, jei ji nenori būti valdžioje?“, - dėstė jis.

L.Linkevičius kol kas neįvardijo, ar pats sieks likti Vyriausybėje, jei partija nuspręstų trauktis iš valdančiųjų - jis sako, kad tai nuspręs po to, kai partija pateiks oficialią poziciją dėl koalicijos rugsėjį.

Nedalyvavo balsavime

LSDP nurodo, kad iš šiuo metu apklaustų 7 skyrių vienintelis Jonavos skyrius pasisakė už likimą koalicijoje - Jonavos socialdemokratams anksčiau vadovavo ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, viešai pasisakęs už tolesnį darbą su „valstiečiais“.

REKLAMA

LSDP Frakcijos parlamente seniūnas Andrius Palionis teigia, kad iš koalicijos su „valstiečiais“ trauktis nenori 13 iš 19 frakcijos narių.

„Valstiečiai“ sako laukiantys socialdemokratų atsakymo iki rugsėjo 10-osios, tuo metu socialdemokratų vadovybė nusprendė, kad partija poziciją pateiks po rugsėjo 20-osios, išklausius LSDP skyrių nuomonę. Svarstymus dėl koalicijos ateities inicijavęs socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas sako, kad „valstiečiai“ peržengė koalicijos sutarties ribas pasirašydami susitarimus su konservatoriais dėl urėdijų reformos palaikymo mainais į paramą mažesniam pridėtinės vertės mokesčiui (PVM) už šildymą. Socialdemokratai neparėmė pertvarkos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų