naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialdemokratų partijos vadovė Vilija Blinkevičiūtė negailėjo kritiškų pastabų valdantiesiems – atskleidė, kad partiją neramina numatoma sveikatos sistemos reforma, kitų metų valstybės biužeto planai. Opozicinė partija nepalaikys siūlomo automobilių taršos mokesčio, nes jis užgultų mažiausias pajamas turinčių gyventojų pečius, sakė V. Blinkevičiūtė.

Socialdemokratų partijos vadovė Vilija Blinkevičiūtė negailėjo kritiškų pastabų valdantiesiems – atskleidė, kad partiją neramina numatoma sveikatos sistemos reforma, kitų metų valstybės biužeto planai. Opozicinė partija nepalaikys siūlomo automobilių taršos mokesčio, nes jis užgultų mažiausias pajamas turinčių gyventojų pečius, sakė V. Blinkevičiūtė.

REKLAMA

Šeštadienį vyko Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tarybos posėdis. Jame politikai užčiuopė ir aptarė jautrias valstybei temas: perteklines mirtis, ligoninių uždarymą, pandemijos valdymą, augančias kainas, kitų metų biudžetą ir užsienio politiką.

Taip pat taryba pranešė, kad kreipsis į aukščiausius šalies vadovus dėl rengiamos sveikatos priežiūros tinklo reformos, diskutavo apie artėjančius savivaldos rinkimus.

REKLAMA

Partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė turėjo palinkėjimą valdančiajai koalicijai – kvietė juos būti vieningus.

„Pandemija, migracija, didžiulė infliacija, rekordiškai augančios kainos – tų iššūkių mūsų valstybei ir valstybės žmonėms yra labai daug. <...> Visi turime susitelkti, nes kito kelio nėra. Bet ką mes matome valdančiųjų viršūnėse? Nuolatinį, jau bemaž metus trunkantį nesusikalbėjimą, nesitarimą, nesiklausymą ir labai dažnai negirdėjimą“, – teigė ji.

REKLAMA

Apsisprendė: kreipsis į aukščiausius šalies vadovus

V. Blinkevičiūtė pasakė, kokius nutarimus priėmė LSDP tarybos posėdyje.

„Kreipėmės į aukščiausius šalies vadovus, prašydami nedelsiant nutraukti ketinimus vykdyti reformą dėl ligoninių uždarymo Lietuvos regionuose. Manome, kad tai atitolins sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą Lietuvos žmonėms. Tai padarys neigiamą įtaką ir medikų bendruomenei, nes gydytojų trūkumas ir taip yra regionuose“, – apie pirmą sprendimą sakė ji.

REKLAMA

LSDP pirmininkė tvirtino, kad partija šios pozicijos laikosi, atsižvelgdama į savivaldybių ir gyventojų išsakytą nuomonę. „Negalime tokiu sudėtingu pandemijos laikotarpiu uždarinėti ligoninių“, – teigė ji.

Antras socialdemokratų tarybos sprendimas buvo nepalaikyti 2022 m. planuojamo valstybės biudžeto.

„Tai tikrai nėra biudžetas galimybių. Atvirkščiai, tai yra sąstingio biudžetas. Be abejo, numatyta didinti minimalią algą, mes tai labai sveikiname. Šiek tiek didės ir pensijos, pristatytos išmokos, bet turime įvertinti infliaciją. <...> Visus būsimus padidinimus jau seniai valgo ir suvalgė kylančios kainos visose srityje. Manome, kad biudžetas nėra toks, kuris galėtų pakeisti į gerąją pusę Lietuvos žmonių gyvenimą, todėl yra nepriimtinas“, – žurnalistams sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Į planuojamą kitų metų biudžetą socialdemokratai žvelgia įtariai, nes jį patvirtinus, valstybės skola didėtų.

„Manome, kad gyventi vien tik iš paskolų neišeina. Skolinimosi kvitai kiekvieną kartą didėja, įsiskolinimas valstybės auga, deficitas taip pat. Neieškoma būtų, kaip padaryti, kad būtų daugiau surenkama lėšų. Nesimato, kad būtų kompleksinis priėjimas prie mokesčių sistemos“, – kalbėjo LSDP vadovė.

Automobilių mokestį laiko veikiau turto mokesčiu

LSDP lyderė pažėrė įžvalgų apie 2022 m. numatytą biudžetą. Jos teigimu, automobilių taršos mokestis būtų nepagrįsta ir neveiksminga priemonė.

REKLAMA

„Paskelbė valdantieji, kad neteisinga mokesčių sistema bus peržiūrėta, bet nieko apie tai biudžete nėra, pasirodo, viskas gerai. Bet staiga nei iš šio, nei iš to paaiškėja, kad reikia automobilių mokesčio, neva taršos mokesčio.

Apie tai diskutavome, joks tai ne taršos mokestis. Tai – paprasčiausiai turto mokestis: sumoki, važinėji ir toliau terši. Iš tikrųjų mokestį kritikuoja ne tik ekspertai, bet ir patys valdančiosios koalicijos atstovai. <...> Mes, kaip socialdemokratai, tam pritarti negalime. Šis mokestis kris ant tų žmonių pečių, kurie turi mažiausias pajamas“, – kalbėjo ji.

REKLAMA

Taip pat nerimą partijai kelia Lietuvoje įsivyravusi infliacija. „Tenka apgailestauti, kad kitų metų biudžetas niekaip neprisidės prie socialinės nelygybės ir regionų atskirties, energetinio skurdo mažinimo, nepadės spręsti esminių švietimo, aplinkosaugos ar susisiekimo srityse esančių problemų. Nes visus tuos padidinimus jau valgo ir galutinai suvalgys didžiulė didžiulė infliacija ir kainos“, – sakė LSDP pirmininkė.

Neteikiami mokestiniai pakeitimai, kurie galėtų mokesčių sistemą daryti sąžiningesnę dirbantiems Lietuvos žmonėms, apgailestavo V. Blinkevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos reforma kelia aibę klausimų

V. Blinkevičiūtės teigimu, Vyriausybė nutyli ir apie dar kai ką – apie sveikatos tinklo reformą ir jos peržiūrą. „Susiplanavo, susidėliojo ir, man toks įspūdis, stumia net nesitarę“, – kalbėjo politikė.

LSDP kėlė tokius klausimus apie ruošiamą sveikatos sistemos reformą:

  • Ar tikrai tinkamas laikas pasirinktas pertvarkyti sveikatos sistemos tinklą, siaučiant pandemijai?
  • Ar išgirsta, medikų, savivaldybių nuomonė?
  • Ar nebus paslaugos nutolintos nuo žmonių, gyvenančių regionuose?
  • Kaip spręsime medikų trūkumo problemą?

Opozicinė partija jau parengė kreipimąsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, premjerę Ingridą Šimonytę, Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, kur išsakė savo nuogąstavimus dėl sveikatos tinko pertvarkos.

REKLAMA

„Lauksime, koks bus rezultatas. Ar neatsitiks taip, kad sveikatos priežiūros paslaugos ir toliau bus neprieinamos mūsų Lietuvos žmonėms. <...> Jau ir dabar galėtų būti ganėtinai aiški nuomonė, kad, deja, ministras A. Dulkys nesusitvarko su savo pareigomis?“, – kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

LSDP lyderiauja jau kurį laiką

Socialdemokratų partija – viena iš opozicinių jėgų Seime, šią frakciją sudaro 13 narių. LSDP Lietuvoje yra didžiausia partija, vienijanti apie 16 tūkst. žmonių.

REKLAMA

Portalas tv3.lt anksčiau rašė, kad socialdemokratai, palyginti su kitomis partijomis, yra pelnę didžiausią gyventojų pasitikėjimą ir jau kurį laiką išlaiko lyderio poziciją.

Lapkričio pabaigoje naujienų agentūros „Elta“ užsakymu „Baltijos tyrimų“ atliktos apklausos rezultatai parodė, kad partijų reitinguose ir toliau pirmauja socialdemokratai, o konservatorių ir valstiečių reitingas nesikeitė jau antras mėnesį iš eilės.

Apklausos duomenimis, daugiausiai gyventojų – 17,4 proc. – palaikytų Lietuvos socialdemokratų partiją. Socialdemokratai lyderio pozicijos neužleidžia jau kurį laiką – toks rezultatas buvo matyti ir rugsėjį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų